D ile başlayan ilaçlar » Deva » DANITRIN FORT 50 TABLET

DANITRIN FORT 50 TABLET

 • İlaç Firması :
  DEVA
 • Barkod :
  8699525010179
 • Fiyatı :
  5,12TL
 • SB.atc:
  C01DA55
 • Etkin madde :
  pentaeritritol tetranitrat + meprobamat
 • ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
  C01 KALP İLAÇLARI
  C01D KALP HASTALIĞINDA KULLANILAN VAZODİLATÖRLER
  C01DA Organik nitratlar
  C01DA55 pentaeritritol tetranitrat + meprobamat

pentaeritritol tetranitrat + meprobamat etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Koroner vazodilatatör, anksiyolittik kombinasyonu.
Aç karna 4x1.

Kontrendikasyon; glokom, ileri derecede anemi, kafa travması - serebral hemoraji, karaciğer ve böbrek yetmezliği, akut intermittan porfiri, ilaç bağımlılığına yatkınlık.

Etkileşim; antihipertansifler, alkol, SSS depresanları, steroidler, oral kontraseptifler, fenitoin, ggriseofulvin, rifampisin, fenotiazinler, trisiklik antidepresanlar.

Yan etkiler; baş ağrısı, hipotansiyon, baş dönmesi, bulantı, allerjik reaksiyonlar, ataksi, görme bozukluğu, uyku hali, lökopeni, trombositopeni...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Prospektüs

Formülü:

Her tablet
Pentaeritritol tetranitrate 20 mg
Meprobamat 200 mg
ihtiva eder.

Farmakolojik Özellikleri:
Angina pektoriste giderilmesi mümkün olmayan koroner sklerozu yanında, ağrıların oluşmasında büyük rolü olan relatif zorlama iskemisi de önem taşır.Bu iskemi ancak kollateral sirkülasyona mümkün olan genişliği sağlayarak giderilebilir. Bu konuda birçok vasodilatatör yanında özellikle uzun tesirli nitritlerin rolü eskiden beri bilinmektedir.
Öte yandan her zaman frenlenemeyen psişik faktörlere, strese bağlı olarak görülen eforu taklit eden klinik durumların kontrolü de önem taşır.

DANİTRİN FORTE,
terkibindeki Pentaeritritol tetranitrate ’ ın vasodilatatör tesiri ile Meprobamat’ ın psişik tesirini birleştiren bir müstahzardır.Yaptığı vasodilatasyon 4-6 saat sürmekte ve psişik tesiri ile ağrıların giderilmesine yardımcı olduğu gibi, hastadaki anguaz hissini de bertaraf etmektedir.

Endikasyonları:
# Angina pektoriste,
# Koroner spazm ile beraber görülen kalp hastalıklarında
endikedir.

Kullanım Şekli ve Dozu:
Mutad doz günde 4 defa 1 tablettir. Tabletlerin aç karnına alınması gerekir.
Ağrı geceleri de görüldüğünde son doz yatmadan önce alınmalıdır.

Ticari Takdim Şekli ve Ambalaj Muhtevası:
20 ve 50 tablet ihtiva eden blister ambalajlarda.

UYARI:
Bu bilgiler sağlık profesyonelleri için hazırlanmış prospektüs özetidir. İlaç kullanılmadan önce prospektüs mutlaka okunmalıdır.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

pentaeritritol tetranitrat + meprobamat etkin maddesini içeren ilaçlarİlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.