D ile başlayan ilaçlar » Novartis » DESFERAL 500 MG 10 FLAKON

DESFERAL 500 MG 10 FLAKON

 • İlaç Firması :
  NOVARTIS
 • Barkod :
  8699504790108
 • Fiyatı :
  73,62TL
 • SB.atc:
  V03AC01
 • Etkin madde :
  deferoksamin metansülfonat
 • ATC SINIFLAMASI - V - ÇEŞİTLİ
  V03 DİĞER TÜM TERAPÖTİKLER
  V03A DİĞER TÜM TERAPÖTİKLER
  V03AC Demir chelating ajanlar
  V03AC01 deferoksamin metansülfonat

deferoksamin metansülfonat etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Aşırı demir birikimi görülen hastalıklarda, demir bağlayıcı (şelatör) ajan.
20-60mg/kg

Gebelik kategorisi C.

Yan etkiler; enjeksiyon yerinde reaksiyonlar, miyalji, baş ağrısı, bulantı, ateş, trombositopeni, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Kısıtlamalar

İç hastalıkları veya Çocuk hastalıkları uzman hekimi veya bu uzman hekimlerin düzenlediği uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimlerce reçete edilebilir.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

deferoksamin metansülfonat etkin maddesini içeren ilaçlarİlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.