D ile başlayan ilaçlar » Assos » DESIPRAM 50 MG 100 TABLET

DESIPRAM 50 MG 100 TABLET

 • İlaç Firması :
  ASSOS
 • Barkod :
  8699708010064
 • Fiyatı :
  23,15TL
 • SB.atc:
  N06AA01
 • Etkin madde :
  desipramin
 • ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
  N06 PSİKOANALEPTİKLER
  N06A ANTİDEPRESANLAR
  N06AA Non-selektif monoamin reuptake inhibitörleri
  N06AA01 desipramin

desipramin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Non-selektif monoamin reuptake inhibitörü antidepresif.
Yetişkinde günde 100-200mg.

Kontrendikasyon; MAO inhibitörleri ile birlikte kullanımı, miyokard enfarktüsü iyileşme dönemi, aşırı duyarlılık.

Etkileşim; diğer psikotrop ilaçlar, sitokrom P450 2D6 ile metabolize olan ilaçlar.

Yan etkiler; iştahsızlık, karın ağrısı, diyare, hipotansiyon, hipertansiyon, palpitasyon, aritmi, konfüzyon, oryantasyon bozukluğu, anksiete, ajitasyon, parestezi, ataksi, tremor, antikolinerjik etkiler, kemik iliği depresyonu, jinekomasti, galaktore, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

desipramin etkin maddesini içeren ilaçlarİlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.