I ile başlayan ilaçlar » Tripharma » INSOMIN 50 MG 30 DRAJE

INSOMIN 50 MG 30 DRAJE

 • İlaç Firması :
  TRIPHARMA
 • Barkod :
  8699772120263
 • Fiyatı :
  9,06TL
 • SB.atc:
  N06AA05
 • Etkin madde :
  opipramol
 • ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
  N06 PSİKOANALEPTİKLER
  N06A ANTİDEPRESANLAR
  N06AA Non-selektif monoamin reuptake inhibitörleri
  N06AA05 opipramol

opipramol etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Trisiklik antidepresif.
Yetişkinde 50-300mg/gün. 2 veya 3 doza bölünerek.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Etkileşim; MAO inhibitörleri, SSS depresanları, nöroleptikler, serotonin geri alım inhibitörleri, antikolinerjikler, kinidin, simetidin.

Yan etkiler; uyuşukluk/yorgunluk, uyku bozuklukları, ajitasyon, huzursuzluk, anksiyete, baş dönmesi, baş ağrısı, tremor, parestezi, epileptik nöbetler, ataksi, ağız kuruluğu, kabızlık, terleme, bulanık görme, idrara çıkmada rahatsızlık, postural hipotansiyon, taşikardi, palpitasyon, bulantı, kusma, gastrik rahatsızlık, tat alma bozukluğu, hepatik fonksiyon bozukluğu, sarılık, alerjik deri reaksiyonları, libido ve potens bozuklukları...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

opipramol etkin maddesini içeren ilaçlarİlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.