M ile başlayan ilaçlar » Deva Holding » MADOPAR HBS 125 MG 30 KAPSUL

MADOPAR HBS 125 MG 30 KAPSUL

 • İlaç Firması :
  DEVA HOLDING
 • Barkod :
  8699525150059
 • Fiyatı :
  17,82TL
 • SB.atc:
  N04BA02
 • Etkin madde :
  levodopa + benserazid hcl
 • ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
  N04 PARKİNSON İLAÇLARI
  N04B DOPAMİNERJİKLER
  N04BA Dopa ve türevleri
  N04BA02 levodopa + benserazid hcl

levodopa + benserazid hcl etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Parkinson tedavisinde dopaminerjik kombinasyon.
Düşük dozlarla başlanıp günde 300-800mg levodopa olacak şekilde.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, selektif olamayan MAO inhibitörleri ile birlikte kullanımı, ciddi renal, endokrin, hepatik, kardiyak bozukluklar, psikoz, dar açılı glokom, 25 yaş altı, gebelik, melanom öyküsü.

Etkileşim; triheksifenidil, antiasitler, ferrus ssulfat, metoklopramid, nöroleptikler, opioidler, rezerpin, MAO inhibitörleri, sempatomimetikler, diğer parkinson ilaçları.

Yan etkiler; anoreksi, bulantı, iştahsızlık, diyare, tad değişiklikleri, aritmi, hipotansiyon, hemolitik anemi, trombositopeni, lökopeni, istem dışı hareketler, karaciğer böbrek fonksiyonlarında bozulma, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

levodopa + benserazid hcl etkin maddesini içeren ilaçlarİlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.