P ile başlayan ilaçlar » Biofarma » PIYELOSEPTYL 50 MG 30 KAPSUL

PIYELOSEPTYL 50 MG 30 KAPSUL

nitrofurantoin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Üriner sistem antiseptiği.
Yetişkin Günde 4 kez 50-100 mg. Çocuk (1 aydan büyük) 5-7 mg/kg/gün dörde bölerek.

Gebelik kategorisi B. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; Anüri, oligüri, böbrek yetmezliği, (kreatinin klerensi 40 ml/dk'dan az ise) gebelik, 1 aydan küçük bebeklerde, glukoz-6-fosfat dehidrogenaz eksikliği ve nitrofurantoine karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Etkileşim; nalidiksik asit, oksolinik asit, magnezyum trisilikat, probenesid, sülfinpirazon.

Yan etkiler; Pulmoner hipersensitivite reaksiyonları, iştahsızlık, bulantı, kusma, ishal, hepatit, kaşıntı, ürtiker, dermatit, megaloblastik anemi, agranulositoz, eosinofili, hemolitik anemi, baş dönmesi, baş ağrısı, nistagmus, alopesi, kas ağrıları, hipotansiyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

nitrofurantoin etkin maddesini içeren ilaçlarİlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.