R ile başlayan ilaçlar » Deva Holding » REMIDON 20 TABLET

REMIDON 20 TABLET

  • İlaç Firması :
    DEVA HOLDING
  • Barkod :
    8699525011169
  • Fiyatı :
    2,88TL
  • SB.atc:
    N02BE51
  • Etkin madde :
    parasetamol + kafein
  • ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
    N02 ANALJEZİKLER
    N02B DİĞER ANALJEZİK VE ANTİPİRETİKLER
    N02BE Anilidler
    N02BE51d parasetamol + kafein

parasetamol + kafein etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Analjezil, antipiretik parasetamol ile psikostimülan kafein kombinasyonu.
Yetişkinde günde 3-4 defa 1-2 tablet.
Kontrendikasyon, etkileşim, ve yan etkiler yönünden parasetamole benzer.


Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Prospektüs

Formülü:
Her tablet;
Parasetamol 500 mg
Kafein 65 mg
ihtiva eder.

Farmakolojik Özellikleri:
Hafif ve orta şiddetteki ağrıların giderilmesinde kullanılan REMİDON Tablet, analjezik ve antipiretik etkiye sahip parasetamol ile kafein´in uygun miktarlarda kombine edilmesi ile hazırlanmış bir müstahzardır.

Parasetamol,
En az asetanilid ve fenasetin kadar güçlü analjezik ve antipiretik özelliklere sahip bir maddedir.
Etkisi çok daha kısa sürede görülür.
Yapılan araştırmalar, asetanilid ve fenasetinin organizmada parasetamol´e dönüştüğünü ve her iki ilacın da analjezik ve antipiretik etkilerinin bu maddeden ileri geldiğini ortaya koymuştur.
Parasetamol sindirim sisteminden hızla absorbe olur. Etkisi 15-20 dakika sonra başlar. Vücut sıvılarının çoğuna eşit oranda dağılır.
Terapötik dozdan sonra plazma yarı ömrü 1-3 saat arasıdır.

Kafein,
Merkezi sinir sistemi, solunum sistemi ve dolaşım sistemi stimülanıdır.

Endikasyonları:
REMİDON Tablet, hafif ve orta şiddetteki ağrıların giderilmesinde kullanılır.
Bu ağrılı haller arasında;
# Çeşitli organ ağrıları,
# Romatizmal ağrılar,
# Adale, mafsal ve sinir ağrıları,
# Baş, diş, adet ağrıları
sayılabilir.

Kullanım Şekli ve Dozu:

Erişkinler:
Günde 3-4 defa 1-2 tablet olarak verilebilir.
Kısa süreli tedavilerde 24 saatte alınan toplam doz 6 tableti geçmemelidir.
Uzun süreli tedavilerde küçük dozlar tercih edilmelidir.

7-12 yaş çocuklara:
Günde 3-4 defa ½ tablet verilebilir.
7 yaşın altındaki çocukların kullanımı için uygun değildir.

Ticari Takdim Şekli ve Ambalaj Muhtevası:
20 tabletlik blister ambalajlarda.

UYARI:
Bu bilgiler sağlık profesyonelleri için hazırlanmış prospektüs özetidir. İlaç kullanılmadan önce prospektüs mutlaka okunmalıdır.


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.