T ile başlayan ilaçlar » Novartis » TAVEGYL 1 MG 20 TABLET

TAVEGYL 1 MG 20 TABLET

 • İlaç Firması :
  NOVARTIS
 • Barkod :
  8699504010701
 • Fiyatı :
  11,9TL
 • SB.atc:
  R06AA04
 • Etkin madde :
  klemastin fumarat
 • ATC SINIFLAMASI - R - SOLUNUM SİSTEMİ
  R06 SİSTEMİK ANTİHİSTAMİNİKLER
  R06A SİSTEMİK ANTİHİSTAMİNİKLER
  R06AA Aminoalkil etherler
  R06AA04 klemastin fumarat

klemastin fumarat etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Antihistaminik.
6- 12 yaş 2 x 0.5mg. Yetişkinler 2 x 1mg.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, akciğer hastalıkları.

Etkileşim; SSS depresanları.
Yan etkiler, sedasyon, sersemlik, yorgunluk, ağız kuruluğu, baş ağrısı, baş dönmesi, bronşial sekresyonun yoğunlaşması...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

klemastin fumarat etkin maddesini içeren ilaçlarİlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.