T ile başlayan ilaçlar » Nobel Ilac Sanayi » TYLOL HOT PEDIATRIK 6 POŞET GRANÜL

TYLOL HOT PEDIATRIK 6 POŞET GRANÜL

  • İlaç Firması :
    NOBEL ILAC SANAYI
  • Barkod :
    8699540250147
  • Fiyatı :
    2,61TL
  • SB.atc:
    R05X
  • Etkin madde :
    parasetamol kombinasyon
  • ATC SINIFLAMASI - R - SOLUNUM SİSTEMİ
    R05 ÖKSÜRÜK VE SOĞUK ALGINLIĞI İLAÇLARI
    R05X DİĞER
    R05X DİĞER
    R05X parasetamol kombinasyon

parasetamol kombinasyon etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Analjezik antipiretik parasetamolün antigripal kombinasyonları.
Doz içerdiği parasetamole göre ayarlanmalı.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Prospektüs

FORMÜL:
Her 10 g Tylol Hot Pediatrik Poşet,
Parasetamol 250 mg
Klorfeniramin maleat 2 mg
Psödoefedrin HCI 30 mg
Tatlandırıcı olarak şeker ve toz portakal aroması içerir.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLER:
Parasetamol, klinik olarak kanıtlanmış, analjezik ve antipiretik etkili bir ilaçtır. Ağrı eşiğini yükselterek analjezik, hipotalamustaki termoregülasyon merkezi üzerindeki etkisi yolu ile de antipiretik etki gösterir.
Klorfeniramin maleat, bir histamin
H1-reseptör antagonisti olup, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, gözlerde sulanma ve kızarıklık gibi semptomların giderilmesini sağlar.
Psödoefedrin HCI, sempatomimetik bir amin olup, güçlü etkili bir üst solunum yolu dekonjestanıdır.

ENDİKASYONLAR:
Tylol Hot Pediatrik Poşet; grip ve soğuk algınlığının semptomlarının giderilmesinde kullanılır.

KONTRENDİKASYONLAR:
Tylol Hot Pediatrik Poşet; içindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda, önceki iki hafta içerisinde MAO inhibitörü almış veya halen alan hastalarda kullanılmamalıdır.

İLAÇ ETKİLEŞMELERİ ve DİĞER ETKİLEŞİMLER:
Parasetamol, yüksek dozda ve uzun süreli kullanımda antikoagülan ilaçların etkisini artırmaktadır Psödoefedrin HCI, MAO inhibitörleri, dekonjestanlar, trisiklik antidepresanlar, iştah kesiciler ve amfetamin benzeri psikostimülanlar birlikte kullanıldığında hipertansiyon olabilir.

UYARILAR / ÖNLEMLER:
Tylol Hot Pediatrik Poşet; ağrı tedavisinde çocuklarda 5 günden fazla süre ile kullanılmamalıdır. Tekrarlayan, 3 günden fazla süren ve 39.50C'den yüksek ateş tedavisinde doktora danışmadan kullanılmamalıdır. Tylol Hot Pediatrik Poşet, 6 yaşın altındaki çocuklarda ancak doktor önerisi ile kullanılabilir.

KULLANIM ŞEKLİ ve DOZAJ:
Tylol Hot Pediatrik Poşet, oral yol ile aşağıdaki şekilde kullanılır:
Her bir poşetin içindeki ilaç, 1 çay bardağı (80 ml) sıcak su içerisinde karıştırılarak çözülmeli ve sıcak iken içilmelidir. Tylol Hot Pediatrik Poşet 6 saat ara ile tekrarlanabilir. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır.

DOZ AŞIMI:
Aşırı dozdan şüphelenildiğinde acil olarak ilgili bir sağlık merkezine başvurulur.
Hepatik toksisite parasetamol'ün aşırı dozunda doza bağlı bir komplikasyondur. Adolesan ve yetişkinlerde alınan parasetamol miktarına bakılmaksızın, alım zamanından 24 saat veya daha kısa bir süre geçmiş ise, parasetamol ölçüm sonuçlarını beklemeden asetilsistein verilmelidir.
Klorfeniramin maleat toksisitesi, akut alımından sonra muhtemelen birkaç saat içinde oluşur ve antihistaminik/antikolinerjik doz aşımı tedavisi gibi tedavi edilmelidir.
Psödoefedrin HCl'in aşırı dozundan kaynaklanan semptomlar, hafif anksiyete, taşikardi ve/veya hafif hipertansiyondur. Semptomlar genellikle ilacın alımından sonraki 4-8 saat içinde başlar ve geçicidir, genellikle de tedavi gerektirmez.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ ve AMBALAJ MUHTEVASI:
Tylol Hot Pediatrik Poşet;12 poşet içeren ambalajlarda.

PİYASADA MEVCUT FARMASÖTİK DOZAJ ŞEKİLLERİ:
Tylol Hot Poşet; 12 poşet içeren ambalajlarda.
Tylol Tablet; 20 tabletlik blister ambalajlarda
Tylol Plus Tablet; 20 tabletlik blister ambalajlarda.
Tylol Süspansiyon; 100 ml'lik cam şişelerde, 5 ml'lik ölçek ile birlikte.
Tylol 6 Plus Süspansiyon; 100 ml'lik cam şişelerde, 5 ml'lik ölçek ile birlikte.
Tylol Cold Şurup; 100 ml'lik şişelerde, 5 ml'lik ölçek ile birlikte.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

parasetamol kombinasyon etkin maddesini içeren ilaçlar



İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.