N ile başlayan ilaçlar » Deva Holding » NOSTIL 15 ML SPREY

NOSTIL 15 ML SPREY

  • İlaç Firması :
    DEVA HOLDING
  • Barkod :
    8699525600981
  • Fiyatı :
    7,81TL
  • SB.atc:
    R01AB01
  • Etkin madde :
    fenilefrin + klorfeniramin + klorbutanol -nazal
  • ATC SINIFLAMASI - R - SOLUNUM SİSTEMİ
    R01 NAZAL İLAÇLAR
    R01A TOPİKAL DEKONJESTANLAR VE DİĞER NAZAL İLAÇLAR
    R01AB Sempatomimetik kombinasyonları (kortikosteroidler hariç)
    R01AB01 fenilefrin + klorfeniramin + klorbutanol -nazal

fenilefrin + klorfeniramin + klorbutanol -nazal etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Allerjik rinitte, vazokonstrüktör, antiallerjik, anestezik kombinasyonu.
6 yaş üzerinde her iki burun deliğine günde 4-6 defa 1-2 puff.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Prospektüs

Formülü:
15 ml’lik çözelti
Fenilefrin HCl 35 mg,
Karbutanol 75 mg,
Klorfeniramin maleat 60 mg,
ihtiva eder.

Farmakolojik Özellikleri:
NOSTİL Burun Spreyinin bileşimindeki

Fenilefrin;
Vazokonstriktör tesirinden dolayı mukozanın büzüşmesini sağlayarak aşırı akıntıyı önler ve ferahlık hissi verir.

Klorfeniramin maleat;
Bir antihistaminiktir ve saman nezlesi, vazomotor rinit gibi allerjik burun yolu hastalıklarında yarar sağlar.

Klorbutanol;
Hafif anestezik tesirlidir ve konjestif mukozanın hassasiyetini azaltmak amacıyla ilave edilmiştir.

NOSTİL’in isotonik ve isohidrik bir solüsyon halinde hazırlanmış olması, burun mukozasının tahriş edilmemesini sağlar.

Endikasyonları:
# Allerjik kaynaklı saman nezlesi,
# Koriza,
# Akut sinüzit,
# Akut rinosinüzit
gibi bütün akut rinit vakalarının tedavi ve proflaksisinde endikedir.

Kullanım Şekli ve Dozu:
NOSTİL Sprey’in her püskürtme şeklindeki tatbiki 0.11 ml’ye eşittir.

Erişkinlere;
Günde 4-6 defa veya hekim tavsiyesine göre her iki burun deliğine 1-2 defa püskürtülmelidir.

Çocuklara;
Her iki burun deliğine 1 kez püskürtülmesi önerilir.
6 yaşına kadar bebeklerde doktor tavsiyesiyle, distile suyla yarı-yarıya sulandırılarak kullanılabilir.

Ticari Takdim Şekli ve Ambalaj Muhtevası:
15 ml’lik ambalajlarda.

UYARI:
Bu bilgiler sağlık profesyonelleri için hazırlanmış prospektüs özetidir. İlaç kullanılmadan önce prospektüs mutlaka okunmalıdır.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

fenilefrin + klorfeniramin + klorbutanol -nazal etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.