BETOPTIC 0,50 MG 5 ML OFT.SOL.

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:betaksolol hcl
ATC: ATC SINIFLAMASI - S - DUYU ORGANLARI
S01 OFTALMOLOJİK İLAÇLAR
S01E GLOKOM İLAÇLARI VE MİYOTİKLER
S01ED Beta blokerler
S01ED02 betaksolol hcl
SB.atc:S01ED02
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: NOVARTIS
Barkod :8699504612028
Satış Fiyatı:19.33 ₺
Son Güncelleme:1 Ağustos 2020
Paylaş:

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

betaksolol hcl Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Glokomda, beta adrenerjik reseptör blokerü (beta bloker).
Günde 2 defa 1-2 damla.

Gebelik kategorisi C.

Kontrendikasyon; bradikardi, birinci dereceden yükdek AV bloklar, kardiojenik şok, ciddi kalp yetmezliği.
Yan etkiler ; gözyaşı salgısında azalma , oküler irritasyon semptomları, görme bozuklukları, diplopi, pitoz, güçsüzlük, ekstremitelerde üşüme, bazen şiddetli olabilen bradikardi, uykusuzluk, kabus görme ve sindirim rahatsızlıkları (mide ağrısı, bulantı ve kusma)...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

BETOPTIC Hakkında Kısa Bilgi

BETOPTIC 0,50 MG 5 ML OFT.SOL., NOVARTIS firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 5 adet 0.5% MG betaksolol hcl etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. BETOPTIC , piyasada 19.33 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699504612028 dir.

BETOPTIC , ATC sınıflamasının S - DUYU ORGANLARI kategorisinde ve S01 OFTALMOLOJİK İLAÇLAR sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu S01ED02 ve ATC adı betaxolol dır. İlacın 5 adet eş değer ilacı bulunur.

BETOPTIC hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.