DIMBUTOL 500 MG 50 TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:etambutol hcl
ATC: ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J04 ANTİMİKOBAKTERİYELLER
J04A TÜBERKÜLOZİS TEDAVİSİ
J04AK Diğer
J04AK02 etambutol hcl
SB.atc:J04AK02
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: POLİFARMA İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.
Barkod :8699606010012
Satış Fiyatı:18.53 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:21 Ocak 2023
Paylaş:

etambutol hcl Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Hücre metabolitleri sentezi inhibitörü antimikobakteriyel antibiyotik.
Yetişkin 15-25mg/kg/gün tekdoz.

Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık ve optik nörit.

Etkileşim; aluminyum tuzları.

Yan etkiler; optik nörit, görme keskinliginde azalma, bulanik görme, renk körlügü, anafilaktik reaksiyonlar, iştahsızlık, bulantı, kusma, karin agrisi, ateş, halsizlik, baş agrısı, mental konfüzyon, halusinasyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

DIMBUTOL Hakkında Kısa Bilgi

DIMBUTOL 500 MG 50 TABLET , POLİFARMA İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 50 adet 500 MG etambutol hcl etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. DIMBUTOL , piyasada 18.53 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699606010012 dir.

DIMBUTOL , ATC sınıflamasının J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK) kategorisinde ve J04 ANTİMİKOBAKTERİYELLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu J04AK02 ve ATC adı ethambutol dır. İlacın 2 adet eş değer ilacı bulunur.

DIMBUTOL hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.