ABD'de Yeni Veriler COVID Aşılarının Gücünü Gösteriyor

COVID-19 aşılarının etkinliği, tam olarak aşılanmış Amerikalıların %99,99'undan fazlasının hastaneye kaldırılma veya ölümle sonuçlanan yeni bir enfeksiyon geçirmediğini gösteren yeni hükümet verilerinde doğrulanıyor.

CNN'in bildirdiğine göre, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri istatistiklerine göre, 26 Temmuz itibariyle, 163 milyondan fazla tam aşılı insan arasında 6.239 hastaneye yatış ve 1.263 ölüm dahil olmak üzere 6.587 COVID-19 şiddetli vaka vardı. Tam olarak aşılanmış kişilerin %0,004'ünden daha azının hastaneye kaldırılmasını gerektiren bir enfeksiyona sahip olduğu ve %0,001'den azının yeni bir enfeksiyondan öldüğü anlamına geliyor.

CDC, geçen hafta Delta varyantının aşılı ve aşısız kişilerde enfekte olmaları durumunda benzer miktarlarda virüs ürettiğini gösteren bir çalışma yayınladı. Bu çalışma, CDC liderlerini Salı günü ajansın maske kılavuzunu güncellemeye ikna etti ve Delta varyantının daha fazla yayılmasını önlemek için tam aşılı kişilerin kapalı alanlarda da COVID-19 bulaşmasının yüksek olduğu bölgelerde maske takmalarını tavsiye etti. Ajans, aşılanmamış kişilerin tamamen aşılanana kadar maskelemeye devam etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 03.08.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Pandemi Sırasında Kuşlar

Yeni araştırmalara göre COVID-19 kısıtlamalar sizi iç mekanlara zorlarken kuşları Kuzey Amerika'ya geri getirdi. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da kuş gözlemcileri, geçen yıl pandemi kısıtlamalarının başlamasından bu yana ka... Devamını okuBir Bilgisayar Programı Meme Kanserinin Saptanmasına Yardımcı Olabilir mi?

Yeni bir araştırma, bir yapay zeka aracının radyologların ultrason görüntülerinde meme kanserini tespit etmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor. New York'taki NYU Grossman Tıp Okulu'nda radyoloji yardımcı doçenti Krzysztof Ge... Devamını okuCDC, Milyonlarca Amerikalı İçin Destek Aşılarını Onayladı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Perşembe günü milyonlarca yaşlı ve yüksek riskli Amerikalı için Pfizer'in koronavirüs aşısının destekleyici dozlarını önerdi ve savunmasızları virüslerden korumaya yönelik ulusal çabada... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.