Amerikada erken kardiyak ölümler

1960'lardan 2010'lara kadar, Amerika Birleşik Devletleri'nde, genellikle erken kardiyak ölüm olarak adlandırılan genç yetişkinler arasında kalp hastalığına bağlı ölümlerde büyük bir azalma yaşandı. Amerikan Kalp Derneği Dergisi'nde 29 Temmuz'da yayınlanan bir araştırmaya göre, bu düşüş 2010'dan beri önemli ölçüde yavaşladı ve erken kardiyovasküler ölüm riski yaşadığınız yere bağlı olabilir.

Araştırma yazarı Zhi-Jie Zheng ve ekibi, 1999 ve 2017 yılları arasında yaklaşık 1,6 milyon erken kalp ölümünü kapsayan, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birçok kaynaktan alınan ilçe verilerini analiz etti. Tüm ölümler kalp hastalığından kaynaklandı ve 35-74 yaş arası insanlar arasındaydı. 2010'dan önce erken kardiyak ölümlerdeki kayda değer gerilemeye rağmen, araştırmacılar 2010'da düşüş hızının yavaşlamaya başladığını ve bazı ilçelerin toplumsal farklılıklardan dolayı daha yüksek oranlara sahip olduğunu gördüler. Bulgular, bazı popülasyonların cinsiyet, yaş, ırk / etnik köken ve zenginlik temelinde erken kardiyak ölüm riski altında olduğunu gösterdi. Erkeklerde kadınlardan iki kat daha erken kardiyak ölüm meydana geldi ve ölüm oranları Siyahlar arasında Asyalılar veya Pasifik Adalılarından üç kat daha yüksekti. Gelir, istihdam, okula kayıt ve suç oranları gibi sosyoekonomik faktörlerdeki farklılıklar ölümlerin yaklaşık %20'sini ve demografik farklılıkların üçte birinden biraz fazlasını oluşturmuştur.

Pekin'deki Pekin Üniversitesi'nde profesör olan Zheng, erken kardiyovasküler ölüm oranlarının 2010'dan bu yana önemli ölçüde yavaşlamasına rağmen düşüşünü sürdürürken, hastane dışı ölümlerin oranının arttığını söyledi. Araştırmaya göre, 1,6 milyon erken kardiyak ölümün 10'undan altısı hastane dışında meydana geldi ve hastane dışı ölümlerin yüzdesi 1999'da% 58'den 2017'de% 61,5'e yükseldi.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 01.08.2020

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Evde Kalmak ve Alkol

Amerikada birçok kişi koronavirüs salgınının stresi ve günlük hayata getirdiği kısıtlamalarla başa çıkmak için daha fazla içti ve şimdi yeni bir araştırma, tüm bu içkilerin alkolle ilgili hastalıklarda ciddi bir artışa neden o... Devamını okuBazı Filmler Hayatınızı Değiştirebilir mi?

Yeni bir araştırmaya göre, iyi bir film sadece eğlenceden daha fazlası olabilir: Hayatın zorluklarının üstesinden gelmek ve daha iyi bir insan olmak için kendinizi daha hazırlıklı hissetmenize yardımcı olabilir. Araştırmacılara gör... Devamını okuKoronavirüs İktidarsızlığa Neden Olabilir

Erkeklerin artık bir COVID-19 aşısı yaptırmak için bir sebebi daha var. Koronavirüs enfeksiyonunun kan damarlarına zarar verdiği zaten biliniyordu, penise kan sağlayan damarların da istisna olmadığı görüldü. Elektron mikroskobu ile d... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.