Amerikalı gençlerde tütün ve esrar.

Yeni bir analiz; Kaliforniya'daki genç yetişkinler arasında e-sigara ve esrar kullanımında keskin bir artış olduğunu gösteriyor. Kaliforniya Üniversitesinden araştırmacılar, 2017-2018 arasındaki devlet verilerini incelediler ve bu yaşlarda e-sigara kullanımının %48 ve esrar kullanımının %19 arttığını buldular. On yıldır azalmakta olan sigara içiciliğinde önemli bir değişiklik olmamış.

2018'de, genç yetişkinlerin üçte birinden fazlası (1,7 milyon) bu ürünlerin en az birini ve bazen birkaçını kullanıyor; 314.000 sigara, 682.000 e-sigara ve 1.3 milyon esrar kullanımı. Kronik Hastalık Programı eş direktörü Ying-Ying Meng, "Eyalet ve yerel yönetimler tütün kontrol politikasında büyük adımlar atmış olsa da, araştırmamız üç ürünün tümüne erişimi etkileyen yasaları birlikte değerlendirmenin önemini vurgulamaktadır." dedi. Çalışma ayrıca e-sigara kullanıcılarının %48'inin, esrar kullanıcılarının %40'ının ve sigara içenlerin %28'inin 21 yaşın altında olduğunu bulmuştur.

Bulgular 30 Haziran UCLA politika özetinde yayınlandı. Sağlık Politikaları Araştırma Merkezi direktörü “sigara her zaman halk sağlıkçılarının önemli bir endişe kaynağıdır ve özellikle genç yetişkinler zarar ve bağımlılık riski altındadır” diye ekledi. "Bulgular, mevcut yasaların perakende ortamlarında uygulanması, genç yetişkinler arasında farkındalık ve bırakma oranlarını yükseltmek için eğitim ve bırakma araçlarının kullanılması gibi adımlar önermektedir.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 11.07.2020

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Alzheimer risk testi yapmak psikolojiyi nasıl etkiler?

Araştırmacılar, herhangi bir semptom göstermeden önce bir kişinin Alzheimer hastalığına yakalanma riskinin yüksek olup olmadığını tespit etmenin yollarını araştırdıkça, akıl sağlığı uzmanları bu bilginin olumsuz psikolojik y... Devamını okuHangi maske?

Yeni bir çalışma gösteriyor ki; yüz maskelerinin hepsi eşit derecede etkili değil. Duke Üniversitesi araştırmacıları, insanların ağzından gelen damlacıkları en iyi hangisinin durdurduğunu görmek için çeşitli maske türlerini tes... Devamını okuAmerika'da metanol'lü dezenfektanlar

Federal sağlık yetkilileri haftalardır ABD'de toksik metanol içeren el dezenfektanlarının yasadışı biçimlerinin satıldığına dair uyarıda bulunuyorlar. Şimdi, Arizona ve New Mexico'dan yeni veriler tehlikeyi gösteriyor: Mayıs ve Hazi... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.