Amerikalıların Yarısından Fazlası Sırt ve Bacak Ağrısından Etkileniyor

Amerikalıların üzerinde anlaşamayacağı çok şey var, ancak birçoğunun ortak bir yanı var: kronik ağrı.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Ulusal Sağlık İstatistikleri Merkezi'nden (NCHS) araştırmacılara göre, ABD'li yetişkinlerin yarısından fazlası ağrıdan muzdariptir ve en yaygın kaynaklar sırt ve bacaklardır. Genel olarak, araştırmacılar, Amerikalı erkek ve kadınların yaklaşık %59'unun ağrıdan mustarip olduğunu buldular.

Ulusal Sağlık Mülakat Anketinden elde edilen 2019 verilerini kullanan NCHS araştırmacıları, son üç ayda yetişkinlerin %39'unun sırt ağrısı, %37'sinin kalça, diz veya ayak ağrısı ve yaklaşık üçte birinin el, kol veya omuz ağrısı yaşadığını buldu. Yaklaşık 10 kişiden biri diş ağrısı çekiyordu. 29 Temmuz'da bir NCHS Veri Özetinde yayınlanan rapora göre, ağrı yaşama olasılığı ekonomi ve yaşla ilgiliydi. 65 yaş ve üstü, kadınlar, beyaz yetişkinler ve federal yoksulluk seviyesinin altında (2019'da dört kişilik bir aile için 25.750 dolar) geliri olanlar, sırt ağrısı ve alt ekstremite ağrısının yanı sıra el, kol veya omuz ağrısına sahiplerdi. Ağrı yaşama olasılığı en düşük olanlar arasında 18 ila 29 yaşları arasındakiler, erkekler, Asyalı yetişkinler ve federal yoksulluk seviyesinin %200'ü veya üzerinde gelire sahip olanlar vardı.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 30.07.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Pandemi Sırasında Kuşlar

Yeni araştırmalara göre COVID-19 kısıtlamalar sizi iç mekanlara zorlarken kuşları Kuzey Amerika'ya geri getirdi. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da kuş gözlemcileri, geçen yıl pandemi kısıtlamalarının başlamasından bu yana ka... Devamını okuBir Bilgisayar Programı Meme Kanserinin Saptanmasına Yardımcı Olabilir mi?

Yeni bir araştırma, bir yapay zeka aracının radyologların ultrason görüntülerinde meme kanserini tespit etmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor. New York'taki NYU Grossman Tıp Okulu'nda radyoloji yardımcı doçenti Krzysztof Ge... Devamını okuCDC, Milyonlarca Amerikalı İçin Destek Aşılarını Onayladı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Perşembe günü milyonlarca yaşlı ve yüksek riskli Amerikalı için Pfizer'in koronavirüs aşısının destekleyici dozlarını önerdi ve savunmasızları virüslerden korumaya yönelik ulusal çabada... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.