Aşı Olanlarda Hastaneye Yatma 13.000'de 1

Yeni verilerden gelen güven verici haberler var: Aşı olanlarda vakalar hafiftir ve hastaneye yatışa yol açanlar son derece nadirdir.

Genel olarak, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden alınan en son veriler, 30 Ağustos itibariyle, aşılı Amerikalılar arasında hastaneye kaldırılan veya ölümle sonuçlanan 12.908 COVID-19 vakası olduğunu gösteriyor. 173 milyondan fazla Amerikalı'nın 30 Ağustos'a kadar aşılanmış olduğu göz önüne alındığında, bu, aşılanan bir kişinin hastaneye yatırılması gereken kadar ciddi bir vakaya yakalanma şansının 13.000'de bir olduğu anlamına geliyor. Aşılanmamış kişilerin hastane bakımına ihtiyaç duyma riski aşılı yaşıtlarına göre 17 kat daha fazla.

CNN'nin bildirdiğine göre, tam aşılı kişiler artık COVID-19 ile hastaneye kaldırılan vakaların sadece %4'ünü oluşturuyor. Hastaneye yatması gerektiren bu aşılı kişilerin %70'i 65 yaş ve üstü yetişkinler arasında meydana geldi. Ölümle sonuçlanan hastaların %87'si 65 veya daha büyüktü.

New Haven, Conn., Yale School of Medicine'de kardiyoloji doçenti olan Dr. Hyung Chun; "Aşıların oldukça etkili olduğu ve onlarsız çok daha ölümcül bir salgınla karşı karşıya kalacağımız açık. Aşılar ne kadar etkili olursa olsun, ortaya çıkan varyantlar ve artan enfeksiyon vakaları ile birlikte, kapalı maskeleme ve sosyal mesafe gibi önlemleri alırken dikkatli olmaya devam etmeliyiz."

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 11.09.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Pandemi Sırasında Kuşlar

Yeni araştırmalara göre COVID-19 kısıtlamalar sizi iç mekanlara zorlarken kuşları Kuzey Amerika'ya geri getirdi. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da kuş gözlemcileri, geçen yıl pandemi kısıtlamalarının başlamasından bu yana ka... Devamını oku



Bir Bilgisayar Programı Meme Kanserinin Saptanmasına Yardımcı Olabilir mi?

Yeni bir araştırma, bir yapay zeka aracının radyologların ultrason görüntülerinde meme kanserini tespit etmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor. New York'taki NYU Grossman Tıp Okulu'nda radyoloji yardımcı doçenti Krzysztof Ge... Devamını oku



CDC, Milyonlarca Amerikalı İçin Destek Aşılarını Onayladı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Perşembe günü milyonlarca yaşlı ve yüksek riskli Amerikalı için Pfizer'in koronavirüs aşısının destekleyici dozlarını önerdi ve savunmasızları virüslerden korumaya yönelik ulusal çabada... Devamını oku



İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.