Güncel Sağlık Haberleri » Bir İlaç Kombinasyonu Gelişmiş Bir Tür Meme Kanserinde Yaşam Süresini Uzatıyor

Bir İlaç Kombinasyonu Gelişmiş Bir Tür Meme Kanserinde Yaşam Süresini Uzatıyor

Yeni bir çalışma, iki farklı ilacın birleştirilmesiyle oluşturulan bir ilacın bir tür gelişmiş meme kanserinde yaşam süresini uzattığını gösterdi. Çalışma, JAMA Oncology dergisinde 29 Eylül 2019'da yayınlandı.

Amerika'nın Stanford Üniversitesi'nden Doktor George W. Sledge Jr, diğer araştırmacılarla beraber yaptığı çalışmada endokrin tedavisi sırasında Hormon Reseptör–Pozitif, ERBB2-Negatif meme kanserine yakalanmış 669 kadın hasta ile bir deney yaptı. Araştırmacılar, hastaları öncelikle rastgele olarak iki gruba ayırdı. Gruplardan birine Abemaciclib, diğerine ise plasebo verildi. İki grup da bunların yanında Fulvestrant kullandı. Araştırmanın sonucu, iki ilacı aynı anda grubun yaşam süresinin yalnızca bir ilaç kullanan gruba göre daha yüksek olduğunu gördü.

Araştırma hakkında bilinmesi gereken not : Bu çalışma, Abemaciclib ilacı üreticisi Eli Lilly tarafından da parasal olarak desteklendi.

Yayınlanan çalışmanın İngilizce ve orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz.

Haber Yayınlanma Tarihi : 06.10.2019

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Yeşil Çayda Bulunan Bazı Bileşikler Enfeksiyonlara Karşı Mücadeleye Katkıda Bulunabilir

Antibiyotiklere karşı direnç geliştiren bakteriler global sağlığa karşı önemli bir tehdit oluşturuyor. Bu bakterilere karşı mücadele yöntemlerini geliştirmek için çeşitli çalışmalar yapılıyor. Son zamanlarda yapılan bir araş... Devamını okuFruktoz Yağlı Beslenmeyi Daha Da Mı Kötü Kılıyor ?

Fareler üzerinde yapılan yeni bir çalışma, yüksek yağlı beslenme şekli ile şekerli içeçeklerin yaratabileceği zarara yönelik yeni bilgiler ortaya çıkardı. Fruktozun yağlanmaya sebep olduğu bilgisine ek olarak, bu çalışmada frukt... Devamını okuObezite Hastalarında Kronik İshal Daha Çok Görülüyor

Yeni yayınlanan bir çalışmaya göre, obezite hastası olan insanlarda obez olmayanlara göre daha çok kronik ishal görülüyor. Makale "Alimentary Pharmacology and Therapeutics" dergisinde 18 Eylül 2019'da yayınlandı. Dr. Sarah Ballou ve ... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2019 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.