Botox depresyona karşı

Yeni bir çalışma, kırışıklıklarla mücadele etmek ve migreni önlemek için kullanılan Botox enjeksiyonlarının depresyonun hafifletilmesine yardımcı olabileceğini söylüyor. Altı durumdan herhangi biri için Botox enjeksiyonları alan hastalar, aynı koşullar için farklı tedaviler alan hastalara kıyasla %40 ila %88 daha az depresyon yaşadığını bildirmiştir.

Çalışma için araştırmacılar, FDA'nın Olumsuz Etki Raporlama Sisteminden Botox ile tedavi edilen 40.000 kişiye ait verileri kullandılar. Veriler, sekiz nedenden dolayı alın, boyun, uzuvlar ve mesane de dahil olmak üzere farklı enjeksiyon bölgelerine uygulanan Botox tedavisine odaklanmaktadır. Botox enjeksiyonları kas spazmları, aşırı terleme ve idrar kaçırma tedavisinde de kullanılır.

Araştırmacılar, Botox'un antidepresan olarak nasıl davrandığını belirlemek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç olduğunu söyledi. Bir teori, Botox'un merkezi sinir sisteminin ruh hali ve duygularla ilgili alanlarına gidebileceğidir. Ya da, genellikle depresyonu tetikleyebilecek kronik durumları tedavi etmek için kullanıldığından, iyileştirilmiş ruh hali, altta yatan durumu iyileştirmenin hoş bir yan etkisi olabilir.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 31.07.2020

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Alzheimer risk testi yapmak psikolojiyi nasıl etkiler?

Araştırmacılar, herhangi bir semptom göstermeden önce bir kişinin Alzheimer hastalığına yakalanma riskinin yüksek olup olmadığını tespit etmenin yollarını araştırdıkça, akıl sağlığı uzmanları bu bilginin olumsuz psikolojik y... Devamını okuHangi maske?

Yeni bir çalışma gösteriyor ki; yüz maskelerinin hepsi eşit derecede etkili değil. Duke Üniversitesi araştırmacıları, insanların ağzından gelen damlacıkları en iyi hangisinin durdurduğunu görmek için çeşitli maske türlerini tes... Devamını okuAmerika'da metanol'lü dezenfektanlar

Federal sağlık yetkilileri haftalardır ABD'de toksik metanol içeren el dezenfektanlarının yasadışı biçimlerinin satıldığına dair uyarıda bulunuyorlar. Şimdi, Arizona ve New Mexico'dan yeni veriler tehlikeyi gösteriyor: Mayıs ve Hazi... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.