Bu sene Grip neden azaldı

Amerika Birleşik Devletleri'nde normalden çok daha az grip vakası var ve uzmanlar, bunun muhtemelen insanların kendilerini COVID-19'dan korumak için aldığı önlemlerden kaynaklandığını söylüyor. Grip mevsimi genellikle Aralık ve Şubat ayları arasında zirve yapar. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, grip ABD'de her yıl tipik olarak yaklaşık 45 milyon hastalığa, 810.000 hastaneye yatışa ve 61.000 ölüme neden oluyor. Ancak bu grip sezonu şu ana kadar ülke genelinde bildirilen sadece 925 grip vakası oldu.

Johns Hopkins Üniversitesi Acil tıp doçenti Eili Klein; "COVID-19'a neden olandan farklı bir virüsten kaynaklansa da, grip aynı zamanda viral bir solunum hastalığıdır, bu nedenle COVID-19'un bulaşmasını yavaşlatmak için yüz maskesi takma, sık sık el yıkama ve fiziksel uzaklaşma, grip bulaşmasını da azaltmalıdır "dedi. Daha az grip vakasına katkıda bulunan diğer faktörler arasında daha fazla insanın grip aşısı olması, birçok okul ve işletme yüz yüze görüşmek yerine sanal olarak toplantı yapması; ve daha az insanın seyahat etmesi.

Bu sezon herkesin aldığı mevcut kısıtlamalar ve önlemler nedeniyle, çok daha az insan enfekte olacak veya grip virüsüne maruz kalacak ve bu nedenle virüsün belirli türlerine karşı bağışıklık kazanmayacak. Önümüzdeki yıl daha şiddetli enfeksiyonlara yakalanabilecek kişilerin sayısı muhtemelen daha fazla olacak çünkü bağışıklık daha düşük olacak. Bu sezon düşük grip sayılarına rağmen, grip aşısı olmak dahil kendinizi korumak için yine de adımlar atmalısınız. Grip aşısının antikorların gelişmesi ve sizi hastalıktan korumaya başlaması yaklaşık iki hafta sürer, bu nedenle Nisan ortasına kadar herhangi bir zamanda grip aşısı yaptırmak yine de gribi önlemeye yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, COVID-19 aşısı yaptırmakla grip aşısı dahil diğer aşılar arasında 14 gün geçmesi gerekir.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 18.01.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Eğitim Seviyesi ve COVID Aşı Kararı

Yeni bir araştırma gösteriyor ki; aşı yaptırma kararında en güçlü rolü eğitim seviyesi oynuyor. 6,200'den fazla ABD katılımcısının katıldığı yeni bir ankete göre, en az bir lisans derecesine sahip yetişkinlerin dörtte üçünd... Devamını okuRuh Haliniz Sağlığınızı Etkileyebilir

Öfkenin berbat, kahkahanın iyi hissettirdiğini anlamak için bir bilim adamı olmak gerekmez. Ancak bu duygulardan birinin neden bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, diğerinin ise onu yıprattığını, kalbe zarar verdiğini ve bunama r... Devamını okuAmerikalılar İlkbaharın Sonlarına Kadar COVID Sürü Bağışıklığına Ulaşabilir mi?

Salgınla ilgili iyi haberlere aç mısınız? Bir epidemiyolog, Amerikalıların ilkbaharın sonlarında yeni koronavirüse karşı sürü bağışıklığına ulaşabileceğine inanıyor. Birmingham'daki Alabama Üniversitesi'nde (UA) halk sağlı... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.