CDC, Milyonlarca Amerikalı İçin Destek Aşılarını Onayladı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Perşembe günü milyonlarca yaşlı ve yüksek riskli Amerikalı için Pfizer'in koronavirüs aşısının destekleyici dozlarını önerdi ve savunmasızları virüslerden korumaya yönelik ulusal çabada yeni bir bölüm başlattı.

İlk olarak, uzman bir CDC danışma paneli 65 yaş üstü, huzurevinde yaşayanlar ve altta yatan sağlık koşulları nedeniyle yüksek risk altında olan diğer Amerikalılar için COVID-19 güçlendirici aşılar için çağrıda bulundu. Panel tavsiyelerini yaptıktan saatler sonra, CDC Direktörü Dr. Rochelle Walensky panelin tavsiyelerini onayladı ancak gruba kritik bir kategori daha ekledi: Meslekleri nedeniyle COVID-19'a karşı savunmasız olan Amerikalılar. Buna öğretmenler, sağlık çalışanları ve market çalışanları dahildir. Walensky, CDC'nin aşı danışma panelinin yalnızca Pfizer aşısına bakmasına rağmen, CDC "aynı aciliyet duygusuyla, bu veriler elde edilir edilmez Moderna ve J&J aşıları için önerilere değinecektir" dedi.

Perşembe günkü onaylara rağmen, Moderna ve Johnson & Johnson aşılarını alan kişiler için hala bir destek seçeneği yok. CDC danışmanları, müzakereleri sırasında endişelerini dile getirdiler. Pennsylvania'daki Drexel Üniversitesi'nden Sarah Long, "65 yaş ve üstü insanlara nasıl olup da 'Ağır hastalık ve ölüm riski altındasınız, ancak şu anda sadece yarınız kendinizi koruyabiliyorsunuz' diyebileceğimizi anlamıyorum" dedi.

AP'nin bildirdiğine göre, Perşembe günü yapılan toplantıda CDC danışmanları, destekleyici aşı tartışmasının aşısızları aşılama gereğini azaltıp azaltmadığını tartıştı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, Amerika'nın toplam nüfusunun sadece %55'i tamamen aşılanmıştır. Nashville'deki Vanderbilt Üniversitesi'nden Dr. Helen Keipp Talbot AP'ye verdiği demeçte, "İnsanlara güçlendiriciler verebiliriz, ancak bu gerçekten pandeminin çözümü değil. İnsanlar aşı olmadığı için hastaneler dolu. Aşısız COVID pozitif hastalarla dolu olduğumuz için tedavisi gereken diğer insanları hastaneye kabul edemiyoruz."

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 25.09.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Obeziteye Bağlı Ölümcül Karaciğer Hastalığı Artıyor

Karaciğer hastalığı genellikle alkolizm veya hepatit ile ilişkilidir, ancak yeni bir çalışma, obezite ve diyabetin potansiyel olarak ölümcül karaciğer hasarı için daha da ciddi bir tehdit haline geldiğini ortaya koyuyor. New York'ta... Devamını okuPfizer, COVID Aşısının Düşük Dozunun Küçük Çocukları Koruduğunu Söyledi

Şirketten alınan yeni klinik deney verilerine göre, daha düşük dozda Pfizer koronavirüs aşısı, 5 ila 11 yaş arası çocuklarda semptomatik COVID-19'u önlemede %90,7 etkilidir. Veri Cuma günü ABD Gıda ve İlaç İdaresi verildi ve aj... Devamını okuİngiltere'de Yeni Bir Delta Varyantı Artıyor

Koronavirüsün delta varyantının bir alt türü Birleşik Krallık'ta artan sayıda enfeksiyona neden oluyor ve diğer ülkelerde de yakından izleniyor. CNN'nin bildirdiğine göre, Eylül son haftasında, AY.4.2 varyantı Birleşik Krallık't... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.