Delta Variant'ın Arttığı Eyaletlerde Aşılanmalar Hızlandı

Beyaz Saray yetkilileri, aşı konusunda tereddütlü Amerikalıların son derece bulaşıcı Delta varyantının hızla yayılması konusunda endişelenmeye başladığının bir işareti olarak, COVID-19 vakalarının hızla arttığı bazı eyaletlerde aşıların artmaya başladığını bildirdi.

Koronavirüs koordinatörü Jeff Zients gazetecilere verdiği demeçte, en yüksek yeni enfeksiyon oranlarına sahip birkaç eyalette, sakinlerin bir bütün olarak ulustan daha yüksek oranlarda aşılandığını gördüğünü söyledi. Associated Press, yetkililerin Arkansas, Florida, Louisiana, Missouri ve Nevada'yı örnek olarak gösterdiğini bildirdi. AP'nin bildirdiğine göre, Louisiana Valisi John Bel Edwards, New Orleans'taki bir radyo programında "Dördüncü artış gerçek ve rakamlar şu anda oldukça korkutucu" dedi. "Hiç şüphe yok ki yanlış yöne gidiyoruz ve oraya hızla gidiyoruz."

İlk olarak Hindistan'da ortaya çıkan varyant, şimdi Amerika Birleşik Devletleri'nde genetik olarak tanımlanan koronavirüs örneklerinin tahmini %83'ünü oluşturuyor. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri başkanı Dr. Rochelle Walensky Perşembe günü Beyaz Saray'da gazetecilere verdiği demeçte, ülkenin her bölgesinde baskın olan tür ve "inanılmaz bir hızla yayılmaya" devam ediyor.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 26.07.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Pandemi Sırasında Kuşlar

Yeni araştırmalara göre COVID-19 kısıtlamalar sizi iç mekanlara zorlarken kuşları Kuzey Amerika'ya geri getirdi. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da kuş gözlemcileri, geçen yıl pandemi kısıtlamalarının başlamasından bu yana ka... Devamını okuBir Bilgisayar Programı Meme Kanserinin Saptanmasına Yardımcı Olabilir mi?

Yeni bir araştırma, bir yapay zeka aracının radyologların ultrason görüntülerinde meme kanserini tespit etmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor. New York'taki NYU Grossman Tıp Okulu'nda radyoloji yardımcı doçenti Krzysztof Ge... Devamını okuCDC, Milyonlarca Amerikalı İçin Destek Aşılarını Onayladı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Perşembe günü milyonlarca yaşlı ve yüksek riskli Amerikalı için Pfizer'in koronavirüs aşısının destekleyici dozlarını önerdi ve savunmasızları virüslerden korumaya yönelik ulusal çabada... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.