Delta Varyantı

Uzmanlar, COVID-19'a karşı tamamen aşılanmış olsalar bile, son derece bulaşıcı Delta varyantı ile enfeksiyonları önlemek için ekstra önlemler almak gerekebileceğini söylüyor.

Küresel Sağlık Enstitüsü'nün yönetici direktörü Dr. Robert Murphy; "İki dozlu aşı (mRNA) Delta varyantına karşı hala yaklaşık %90 oranında etkili . Elbette bu, aşılanan ve koronavirüse maruz kalan her 10 kişiden 1'inde yeni bir enfeksiyon olabileceği anlamına geliyor. Sadece bağışıklığı baskılanmış olanlar değil, herkes risk altındadır."

Feinberg'de koruyucu tıp başkan yardımcısı Mercedes Carnethon, "Çığır açan enfeksiyonlar görüyoruz ve hiçbir aşının %100 etkili olmadığını bildiğimiz için korkutucu geliyor. Bir endişe, Delta varyantının aşılardan kaçmasıdır. Diğer bir endişe, yüksek viral yüke neden olan herhangi bir virüsün aşı korumasını kırmasıdır. Delta varyantının enfeksiyon sırasında daha erken viral yüklere neden olduğuna dair kanıtlar var. Virüs, popülasyonda dolaştığı sürece kendini yeni varyantlara dönüştürmeye devam edecek ve dolaşacağı en büyük alan aşılanmamışlar arasında. Şu anda enfeksiyonun atak yaptığı bir noktaya seyahat etmeyi tercih etmezdim. Ama gitmem gerekirse maskemi takar ve kalabalık insan gruplarından kaçınmaya çalışırdım."

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 27.07.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Pandemi Sırasında Kuşlar

Yeni araştırmalara göre COVID-19 kısıtlamalar sizi iç mekanlara zorlarken kuşları Kuzey Amerika'ya geri getirdi. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da kuş gözlemcileri, geçen yıl pandemi kısıtlamalarının başlamasından bu yana ka... Devamını okuBir Bilgisayar Programı Meme Kanserinin Saptanmasına Yardımcı Olabilir mi?

Yeni bir araştırma, bir yapay zeka aracının radyologların ultrason görüntülerinde meme kanserini tespit etmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor. New York'taki NYU Grossman Tıp Okulu'nda radyoloji yardımcı doçenti Krzysztof Ge... Devamını okuCDC, Milyonlarca Amerikalı İçin Destek Aşılarını Onayladı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Perşembe günü milyonlarca yaşlı ve yüksek riskli Amerikalı için Pfizer'in koronavirüs aşısının destekleyici dozlarını önerdi ve savunmasızları virüslerden korumaya yönelik ulusal çabada... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.