Delta Varyantının Tehlikeleri

ABD'de yeni bir iç hükümet belgesi, Delta varyantının önceki koronavirüs varyantlarından daha şiddetli hastalığa neden olduğunu ve su çiçeği kadar kolay yayıldığını iddia ediyor.

Washington Post'un bildirdiğine göre belge, bu varyantın şimdiye kadarki en tehlikeli gibi göründüğüne dair kanıtları ortaya koyarken, sağlık yetkililerini "savaşın değiştiğini kabul etmeye" çağırıyor. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden yetkililerle paylaşılan belge, ajansın, aşılamayı, neredeyse farklı bir yeni virüs gibi davranarak daha hızlı yayılan bir varyanta karşı en iyi savunma olduğunu vurgulamak için kamuya açık mesajlarını yenilemesi gerektiğini bildiğini ortaya koyuyor.

Delta varyantı ile enfekte olmuş aşılı bireylerin virüsü aşılanmamış kişiler kadar kolay bulaştırabileceğini gösteren salgın araştırmalarından ve dış çalışmalardan yakın zamanda elde edilen, yayınlanmamış verilerin bir kombinasyonunu aktarmaktadır. Post, Delta ile enfekte olmuş aşılanmış kişilerin, aşılanmamış ve varyantla enfekte olanlara benzer viral yüklere sahip olduğunu bildirdi.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 31.07.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Pandemi Sırasında Kuşlar

Yeni araştırmalara göre COVID-19 kısıtlamalar sizi iç mekanlara zorlarken kuşları Kuzey Amerika'ya geri getirdi. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da kuş gözlemcileri, geçen yıl pandemi kısıtlamalarının başlamasından bu yana ka... Devamını okuBir Bilgisayar Programı Meme Kanserinin Saptanmasına Yardımcı Olabilir mi?

Yeni bir araştırma, bir yapay zeka aracının radyologların ultrason görüntülerinde meme kanserini tespit etmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor. New York'taki NYU Grossman Tıp Okulu'nda radyoloji yardımcı doçenti Krzysztof Ge... Devamını okuCDC, Milyonlarca Amerikalı İçin Destek Aşılarını Onayladı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Perşembe günü milyonlarca yaşlı ve yüksek riskli Amerikalı için Pfizer'in koronavirüs aşısının destekleyici dozlarını önerdi ve savunmasızları virüslerden korumaya yönelik ulusal çabada... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.