Evde Kalmak ve Alkol

Amerikada birçok kişi koronavirüs salgınının stresi ve günlük hayata getirdiği kısıtlamalarla başa çıkmak için daha fazla içti ve şimdi yeni bir araştırma, tüm bu içkilerin alkolle ilgili hastalıklarda ciddi bir artışa neden olduğunu gösteriyor.

Brown Üniversitesi Warren Alpert Tıp Fakültesi'nde gastroenteroloji bölümünden çalışmanın yazarı Dr. Waihong Chung, "Alkole bağlı gastrointestinal (GI) ve karaciğer hastalığı nedeniyle hastaneye yatış insidansı, COVID-19 kilitlenmelerinin başlangıcından bu yana oldukça dramatik bir şekilde arttı ve yeniden açılış aşamasında devam etti. Çalışmamız sadece hastaneye gelen hastalara baktı, ancak sorunun, hastaların bakım isteyecek kadar hasta olmadığı ayakta tedavi ortamlarında çok daha kötü olduğunu sanıyoruz."

Çalışma için araştırmacılar, 23 Mart - 10 Mayıs 2020 ve 1 Haziran - 19 Temmuz tarihleri ​​arasında Rhode Island'da COVID-19 kilitleme ve yeniden açma aşamaları sırasında hastaneye kaldırılırken alkolle ilişkili GI ve karaciğer hastalıkları konusunda bir uzman tarafından görülen kişilere baktılar. Araştırmacılar, bunları 2019'da aynı dönemlerde gerçekleşen istişarelerle karşılaştırdı. Yaygın evde kal emirleri nedeniyle kilitlenme sırasında tüm GI danışmaların toplam sayısı %27 düştü, ancak alkole bağlı GI ve karaciğer hastalıklarına bağlı olanların oranı, alkolle ilgili konsültasyonlar da dahil olmak üzere %60'a yakın bir artış gösterdi. Çalışmada hepatit veya karaciğer iltihabı ve siroz görüldü. Çalışma, Rhode Island yeniden açılmaya başladıkça tüm koşullar için GI ziyaretlerinin sayısı pandemi öncesi seviyelere geri dönerken, alkolle ilgili sorunlar için olanların oranının %80 arttığını buldu. Dahası, hastaneye alkolik hepatit ile gelen kişi sayısı 2019'a kıyasla yeniden açılış sırasında iki kattan fazla arttı ve daha fazla insanın kaldıkları süre boyunca endoskopik prosedürlere ihtiyaç duyması, daha ciddi bir hastalığın işareti olan GI kanamaları yaşadıklarını gösteriyor. Şiddetli alkolik hepatitin diğer semptomları arasında sarılık (veya cilt ve gözlerde sararma), karaciğerinizin oturduğu sağ kadranda karın ağrısı, mide bulantısı, kusma, kafa karışıklığı, bacak şişmesi ve / veya siyah dışkı sayılabilir. Bulgular, hakemli bir dergide yayınlanana kadar ön değerlendirme olarak düşünülmelidir.

New York, Manhasset'deki Northwell Health'teki Sandra Atlas Bass Karaciğer Hastalıkları Merkezi'nin yöneticisi Dr. David Bernstein; "COVID-19 salgını başladığından beri alkol kullanımıyla ilgili hastaneye yatırılan kişi sayısı özellikle gençlerde arttı. Birçok insan işini kaybetti veya kendini yalnız hissetti ve depresyona girdi. İnsanlar haftada bir veya iki kez dışarı çıkıp bir veya iki kadeh şarap içiyorken, her gece içmeye geçtiler."

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 16.05.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Birçok Kalp Hastası Risklerini Bilse de Sigara İçmeye Devam Ediyor

Yeni araştırmalara göre de, sigara içmek veya diğer tütün ürünlerini kullanmak kalp risklerini artırır, ancak bu, kalp sorunları geçmişi olan bazı Amerikalıları durdurmaz. Birçoğu kalp krizi, kalp yetmezliği veya felç geçirdikt... Devamını oku10 Amerikalı Yetişkinden 1'inden Daha Azı Yeterli Diyet Lifi Alıyor

Yetişkinlerin sadece %7'si, sindirilmeden vücuttan geçen ve sadece düzenli bağırsak hareketlerini desteklemekle kalmayıp, aynı zamanda önemli sağlık yararları sunan bir karbonhidrat türü olan yeterli lif alır. Çok az lif, hem kalp has... Devamını okuÇok Fazla Kafein Glokom Riskinizi Artırabilir

Üçüncü veya dördüncü fincan kahve, kalp atışlarınızı hızlandırmaktan daha fazlasını yapabilir: Yeni araştırmalar, genetik olarak göz hastalığına yatkınsanız, glokom riskinizi önemli ölçüde artırabileceğini öne sürüyor... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.