Genç Sporcuları Sakatlıklardan Uzak Tutmak İçin İpuçları

Uzmanlar, bugünün genç sporcularının kendilerini daha fazla zorladığını ve bunun da sakatlanma olasılıklarını artırdığını söylüyor. Ancak Stanford Çocuk Sağlığı spor hekimliği ekibine göre, yaralanma oranlarını en aza indirmenin kanıtlanmış yolları var.

İşte önerdikleri:

Sezona hazırlanın: Sezon dışı veya daha az oyun / karşılaşma olduğunda kapsamlı bir kondisyon programı geliştirin.

Her zaman ısının: Her zaman tam bir ısınma yapın. Herhangi bir antrenman veya oyundan önce, 5 ila 10 dakika aerobik aktivite yapmalı, ardından yüksek dizler, popo vuruşları, atlama ve kol daireleri gibi aktif esneklik hareketleri yapmalısınız.

Kademeli olarak antrenman değişiklikleri yapın: Spor miktarında veya yoğunluğunda hızlı bir artış, aşırı kullanım ve travmatik yaralanma riskini artırabilir.

Yeni bir sezon başlamadan önce, günlük koşular veya döngüler yapın, ardından dinamik ısınma ve güçlendirme egzersizleri yapın.

Vücudunuzu dinleyin: Görünüşte küçük yaralanmaları görmezden gelmeyin. Ayrıca, antrenmanınızı değiştirin: Birkaç kısa günlük modifiye antrenman, küçük bir yaralanmanın ortadan kalkmasına yardımcı olabilir ve oyun süresinin kaybedilmesini önleyebilir.

Ye, iç ve uyu: Sağlıklı beslenme, uygun sıvı alımı ve yeterli uyku çok önemlidir.

Sezon dışı bir dönem oluşturun: Yaralanma, yorgunluk ve tükenmişlik riskini azaltmak için her yıl sporunuza ara vermek önemlidir. Her takvim yılında tek bir spordan en az dört hafta ayrılın ve bu süre içinde diğer sporları ve fiziksel aktivite türlerini yapın.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 22.02.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Eğitim Seviyesi ve COVID Aşı Kararı

Yeni bir araştırma gösteriyor ki; aşı yaptırma kararında en güçlü rolü eğitim seviyesi oynuyor. 6,200'den fazla ABD katılımcısının katıldığı yeni bir ankete göre, en az bir lisans derecesine sahip yetişkinlerin dörtte üçünd... Devamını okuRuh Haliniz Sağlığınızı Etkileyebilir

Öfkenin berbat, kahkahanın iyi hissettirdiğini anlamak için bir bilim adamı olmak gerekmez. Ancak bu duygulardan birinin neden bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, diğerinin ise onu yıprattığını, kalbe zarar verdiğini ve bunama r... Devamını okuAmerikalılar İlkbaharın Sonlarına Kadar COVID Sürü Bağışıklığına Ulaşabilir mi?

Salgınla ilgili iyi haberlere aç mısınız? Bir epidemiyolog, Amerikalıların ilkbaharın sonlarında yeni koronavirüse karşı sürü bağışıklığına ulaşabileceğine inanıyor. Birmingham'daki Alabama Üniversitesi'nde (UA) halk sağlı... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.