Kırışıksız Cilt İçin

Bir cilt uzmanına göre, kırışıklıklar yaşlanmanın doğal bir parçası olabilir, ancak yaşam tarzınızdaki ve çevrenizdeki değişikliklerle cildinizin yaşlanmasını yavaşlatabilirsiniz. Dermatolog Dr. Michele Green bir Amerikan Dermatoloji Akademisi haber bülteninde "Cildinizi güneşten korumak ve sağlıklı yiyecekler yemek gibi günlük aktiviteler, cildinizin olması gerekenden daha hızlı yaşlanmasını önlemede uzun bir yol kat edebilir" dedi.

Güneşe maruz kalma, erken cilt yaşlanmasının başlıca nedenidir. Hafif, uzun kollu bir gömlek, pantolon gibi güneşten koruyucu giysiler giyerek, geniş kenarlı şapka ve UV korumalı güneş gözlükleri, giysiyle kaplı olmayan tüm cilde 30 veya daha yüksek SPF'li geniş spektrumlu, suya dayanıklı bir güneş kremi kullanarak, gölgede kalarak cildinizi güneşten koruyun. Etikette ultraviyole koruma faktörü (UPF) numarası bulunan giysiler en yüksek güneş korumasını sağlayacaktır.

Cildinizi korumanın diğer bazı yolları şunlardır:

Her gün yüz nemlendirici uygulayın. Nemlendiriciler cilde su hapsederek cilde daha genç bir görünüm kazandırır. Güneş kremi içeren bir nemlendirici kullanmayı düşünün, ancak güneş kreminin dışarıdayken her iki saatte bir yeniden uygulanması gerektiğini unutmayın.

Yüz yıkamayı günde iki kez ve terledikten sonraya sınırlayın ve "hipoalerjenik", "kokusuz" veya "komedojenik olmayan" etiketli cilt bakım ürünlerini kullanın.

Cildinizi ovalamayın veya acı veren veya yakan cilt bakım ürünleri kullanmayın.

Gözlerinizi kısmak, kaşlarını çatmak veya ağzınızda pipet veya sigara tutmak gibi tekrarlayan yüz hareketlerinden kaçının, bu da zamanla kırışıklıklara neden olabilir.

Asla bronzlaşma yatakları kullanmayın.

Sigara ve alkolden kaçının.

Bol miktarda taze meyve ve sebze içeren sağlıklı ve dengeli bir diyet yapın. Bu, erken cilt yaşlanmasına neden olan hasarı önlemeye yardımcı olabilir.

Dolaşımı iyileştirmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için düzenli egzersiz yapın, bu da cilde daha genç bir görünüm kazandırabilir.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 07.03.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Amerikalı Gençlerin Çoğunluğu Aşı Olmak istiyor

Yeni bir ankete göre birçok Amerikalı genç ve genç yetişkin artık COVID-19 aşısı olma şansını kucaklıyor. Ancak Michigan Üniversitesi araştırmacıları, 14 ila 24 yaşları arasındaki bir azınlığı aşı olmaları gerektiğine ik... Devamını okuKumaş Maskeler Egzersizleri Biraz Daha Zorlaştırıyor

Kumaş bir maske egzersiz yapma yeteneğinizi sınırlayabilir, bu nedenle bir maske takarken egzersizlerinizi değiştirmek iyi bir fikir olabilir. Önceki bazı çalışmalar, cerrahi yüz maskelerinin egzersizi nasıl etkileyebileceğini değerlen... Devamını okuBoş Zaman Egzersizi İş Yerinde Fiziksel Aktiviteye Karşı

İş yerinde uzun bir günün ardından tempolu bir yürüyüşe çıkmak, işte yaptığınız tüm fiziksel aktiviteden iyi olabilir. Mevcut sağlık kılavuzları, işteki boş zaman aktivitesi ve fiziksel aktivitenin kalp sağlığı yararları s... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.