Konu Göz Koruması Olduğunda Tüm Güneş Gözlükleri Eşit Değildir

Güneş gözlükleri genellikle bir moda ögesi olarak kabul edilir, ancak bir uzman, seçtiğiniz stilin gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından en iyi şekilde koruyan gözlük seçmekten daha az önemli olduğunu söylüyor.

Amerikan Oftalmoloji Akademisi klinik sözcüsü Dr. Dianna Seldomridge, "%100 UV koruması olmayan güneş gözlüğü takmak aslında ciddi bir sağlık riskidir. Mevsim ne olursa olsun, güneşe maruz kalmak gözde büyüme, katarakt ve bazı göz kanserleri geliştirme riskini artırabilir. İyi haber şu ki, kendinizi güneşten korumak kolaydır, mutlaka pahalı olması gerekmez, sadece %100 UV koruma etiketini arayın. Yalnızca %100 UV-A ve UV-B veya UV400 korumasına sahip olarak etiketlenmiş güneş gözlüklerini satın alın. Güneş gözlüklerinizin uygun koruma sağlayıp sağlamadığından emin değilseniz, bir optik mağazasında bir fotometre ile güneş gözlüklerini UV güvenliği açısından test edebilirsiniz.

Daha büyük lenslere sahip güneş gözlükleri daha fazla koruma sağlayabilir ve saran gözlükler, UV ışığının yandan girmesini engelleyebildiklerinden en iyi kapsama alanını sunar, ayrıca gözlerinizi rüzgardan, göz kuruluğuna neden olabilecek buharlaşmadan ve gözü tahriş edebilecek kum, kum veya toz gibi yabancı cisimlerden korur. Daha koyu lensler veya polarize lensler daha fazla güneş radyasyonunu engellemez. Polarize camlar, yansıtıcı yüzeylerden gelen parlamayı azaltarak, sürüş veya su sporları gibi aktiviteleri daha kolay ve eğlenceli hale getirebilir. Renk önemli değil. Lensler kehribar, gri, yeşil veya diğer tonlarda olabilir, ancak bu seçimlerde önemli olan tek şey kişisel tercihinizdir.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 02.08.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Pandemi Sırasında Kuşlar

Yeni araştırmalara göre COVID-19 kısıtlamalar sizi iç mekanlara zorlarken kuşları Kuzey Amerika'ya geri getirdi. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da kuş gözlemcileri, geçen yıl pandemi kısıtlamalarının başlamasından bu yana ka... Devamını okuBir Bilgisayar Programı Meme Kanserinin Saptanmasına Yardımcı Olabilir mi?

Yeni bir araştırma, bir yapay zeka aracının radyologların ultrason görüntülerinde meme kanserini tespit etmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor. New York'taki NYU Grossman Tıp Okulu'nda radyoloji yardımcı doçenti Krzysztof Ge... Devamını okuCDC, Milyonlarca Amerikalı İçin Destek Aşılarını Onayladı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Perşembe günü milyonlarca yaşlı ve yüksek riskli Amerikalı için Pfizer'in koronavirüs aşısının destekleyici dozlarını önerdi ve savunmasızları virüslerden korumaya yönelik ulusal çabada... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.