Merdivenden düşmek kırık kemiklere neden olmakla kalmaz.

Yeni çalışma, Ekim 2015 ile Ekim 2016 arasında Avustralya'nın Queensland şehrindeki iki hastanenin acil servislerinde merdivenlerden düşen ve acil servislerde görülen 134 kişiyi içeriyor. Araştırmacılar, merdivenden düşmenin uzun süreli zihinsel ve fiziksel sağlık sorunlarına neden olabileceğini söylüyor.

Queensland Üniversitesi Tıp Fakültesi Akademik Araştırma Müdürü Robder, "Merdiven düşmeleri fiziksel yaralanmanın çok ötesine geçiyor; Bir kişinin ruh sağlığını ve tüm ailesini önemli ölçüde etkiliyor." Dedi. Üniversite haber bülteninde, "Bu sinir bozucu çünkü merdivenle ilgili düşmeler genellikle önlenebilir, ancak acil serviste sunulan yaralanmaların yaygın bir nedenidir."

Hastalar hastanede ortalama beş gün geçirdi ve en yaygın yaralanmalar, travmatik pnömotoraks veya çökmüş akciğerin yanı sıra omurga, kaburga, bacak, bilek, kol ve pelvis kırıklarıydı. Çalışan hastaların %80'i dört hafta, ve %16'sı altı ay işe geri dönemedi veya normal görevlerini yerine getiremedi. Araştırmacılar, PLOS One dergisinde yayınlanan bulgulara göre, hastaların yarısının düşüşlerinden sonra en az altı ay boyunca zihinsel refahlarında bir düşüş yaşadığını söyledi. Çalışma yazarları, bu hastaların hastaneden ayrıldıktan uzun süre sonra uyku sorunları, kaygı, depresyon ve ağrı yaşadıklarını söyledi.

Merdiven gerektiren işleri tamamlamak için yardım istemek daha akıllıca gibi görünüyor.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 07.07.2020

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Alzheimer risk testi yapmak psikolojiyi nasıl etkiler?

Araştırmacılar, herhangi bir semptom göstermeden önce bir kişinin Alzheimer hastalığına yakalanma riskinin yüksek olup olmadığını tespit etmenin yollarını araştırdıkça, akıl sağlığı uzmanları bu bilginin olumsuz psikolojik y... Devamını okuHangi maske?

Yeni bir çalışma gösteriyor ki; yüz maskelerinin hepsi eşit derecede etkili değil. Duke Üniversitesi araştırmacıları, insanların ağzından gelen damlacıkları en iyi hangisinin durdurduğunu görmek için çeşitli maske türlerini tes... Devamını okuAmerika'da metanol'lü dezenfektanlar

Federal sağlık yetkilileri haftalardır ABD'de toksik metanol içeren el dezenfektanlarının yasadışı biçimlerinin satıldığına dair uyarıda bulunuyorlar. Şimdi, Arizona ve New Mexico'dan yeni veriler tehlikeyi gösteriyor: Mayıs ve Hazi... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.