Moderna COVID Aşısı En Az 6 Ay Koruma Sağlıyor

Moderna'nın COVID-19 aşısından bir veya iki doz almış olan milyonlarca Amerikalı için iyi haberler var: Yeni araştırmalar, aşının en az altı ay boyunca hastalığa karşı koruma sağladığını gösteriyor. Yeni çalışma, aşının onaylanmasına yol açan denemelerde 33 katılımcıyı izledi. ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü'nden (NIAID) Nicole Doria-Rose liderliğindeki bir ekibe göre, ikinci aşı dozunu aldıktan altı ay sonra, "tüm yaş gruplarında antikor aktivitesi yüksek kaldı". Bulgular 6 Nisan'da New England Journal of Medicine'de yayınladı.

Güven verici sonuçlar, Pfizer / BioNTech tarafından yapılan ABD aşı sunumunda yer alan diğer büyük iki doz aşı için benzer bulguları takip ediyor, 1 Nisan'da yayınlanan deneme sonuçları, aşılarının, insanların ikinci dozunu aldıktan altı ay sonra% 91'den fazla etkili olduğunu buldu.

Moderna'nın yeni sonuçları, yaşları 18 ile 71 yaşları arasında değişen 33 kişiye dayanmaktadır. Çalışma, herkesin kan örneklerinde enfeksiyonla savaşan bağışıklık sistemi antikorlarının yüksek seviyelerini korurken, seviyelerin artan yaşa göre düştüğünü ortaya koymuştur. NIAID liderliğindeki ekip, tüm katılımcıların altı ay boyunca "tespit edilebilir [antikor] aktivitesi" olduğunu ve bunun üç farklı kan testinde bulunduğunu söyledi.

Baltimore'daki Johns Hopkins Sağlık Güvenliği Merkezi'nde viroloji uzmanı Dr. Amesh Adalja, korumanın araştırmacıların şu anda rapor edebildiği altı aylık süreden daha uzun sürebileceğini söyledi. Adalja; "Şirketler, antikorların süresine ve koronavirüs aşılı bireylerde diğer bağışıklık ilişkilerine bakmak için çalışmaları yürütürken, bağışıklığın önemli bir süre devam ettiğini görmemiz bekleniyor. Çalışmaların süresi arttıkça, dokunulmazlığın bir yıldan fazla sürdüğünü bulacağımızı tahmin ediyorum."

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 07.04.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Başkalarına Yardım Edin, Sağlık Faydalarını Kazanın

Yeni bir araştırmaya göre, başkalarına ve sağlığınıza yardım etmek söz konusu olduğunda, vermek almaktan daha iyi olabilir. Araştırmacılar, 34 ile 84 yaş arasındaki 1.000'den fazla Amerikalıyla sosyal katılımları ve yardıma ... Devamını okuPandemi Kadın Hekimlerin İş-Yaşam Dengesini Daha Fazla Etkiledi

12 Kasım'da JAMA Network Open'da çevrimiçi olarak yayınlanan bir araştırmaya göre, COVID-19 salgını sırasında kadın ve erkek hekim ebeveynler arasında iş ve aile deneyimlerinde ve ruh sağlığı semptomlarında önemli cinsiyet eşitsi... Devamını okuBebeğin Diyetine Meyve Suyu Eklemek

ABD Ulusal Çocuk Sağlığı ve İnsan Gelişimi Enstitüsü'nden Edwina Yeung liderliğindeki bir ekibe göre, bebeklere bir yaşından önce meyve suyu vermek, şeker yüklü diğer içeceklerin erken/orta çocukluk döneminde daha fazla tüketilm... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.