New York'taki ölüm oranları neyi gösteriyor?

Araştırmacılar, New York'taki COVID-19 ölüm oranının bazı ülkelerin iki katından fazla olduğunu ve şehrin yaşlı ölüm riskinin en yüksek olduğunu belirtti. 1 Mart'tan 16 Mayıs'a kadar New York'ta 191.000'den fazla laboratuvarda onaylanmış COVID-19 vakasının yanı sıra 20.000'den fazla onaylanmış ve olası COVID-19 ölümünü analiz etmek için bir bilgisayar modeli kullandılar.

Bu süre zarfında, şehrin ölüm oranı %1.45 idi. Bu, başka yerlerden bildirilen oranların iki katından fazla. Örneğin, araştırmacılara göre, Çin ve Fransa'daki COVID-19 ölüm oranları %0.7 civarındaydı. New York'un COVID-19 ölüm oranının 75 yaş ve üstünde %13,83 ve 65-74 yaş arasında %4,67 olduğunu tespit ettiler. Enfeksiyon ölüm oranları 25 yaşın altındakilerde %0.011 ve 25-44 yaş grubunda %0.12 idi.

New York'ta Columbia'nın Mailman Halk Sağlığı Okulu'nda epidemiyoloji yardımcısı profesörü olan Wan Yang' a göre "Bu korkunç veriler, yaşlı popülasyonlarda COVID-19'un şiddetini ve enfeksiyon önlemenin önemini vurgulamaktadır. Bu nedenle, uzun süreli bakım ve yetişkin bakım tesislerinde erken teşhis ve enfeksiyon kontrol rehberliğine uyulmalıdır."

Ancak araştırmacılar, gençlere yönelik riskin hafife alınmaması gerektiği konusunda uyardı. Bazı çocuklarda enfeksiyon sonrası Multi-System Inflammatory Syndrome (birçok sistemi tutan inflamatuar sendrom) gelişti.

Yang ve meslektaşları, New York'taki kamu ve özel sağlık sistemlerinin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki diğer birçok yerden daha güçlü olduğunu, bu nedenle COVID-19 ölüm oranlarının ülkenin diğer bölgelerinde ve diğer uluslarda daha da yüksek olabileceğini belirtti. Çalışma, 1 Temmuz'da medRxiv.org ön baskı sunucusunda yayınlandı.Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 06.07.2020

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Alzheimer risk testi yapmak psikolojiyi nasıl etkiler?

Araştırmacılar, herhangi bir semptom göstermeden önce bir kişinin Alzheimer hastalığına yakalanma riskinin yüksek olup olmadığını tespit etmenin yollarını araştırdıkça, akıl sağlığı uzmanları bu bilginin olumsuz psikolojik y... Devamını okuHangi maske?

Yeni bir çalışma gösteriyor ki; yüz maskelerinin hepsi eşit derecede etkili değil. Duke Üniversitesi araştırmacıları, insanların ağzından gelen damlacıkları en iyi hangisinin durdurduğunu görmek için çeşitli maske türlerini tes... Devamını okuAmerika'da metanol'lü dezenfektanlar

Federal sağlık yetkilileri haftalardır ABD'de toksik metanol içeren el dezenfektanlarının yasadışı biçimlerinin satıldığına dair uyarıda bulunuyorlar. Şimdi, Arizona ve New Mexico'dan yeni veriler tehlikeyi gösteriyor: Mayıs ve Hazi... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.