Öğretmenler Aşılanmalı

ABD'nin okulları yeniden açma tavsiyelerinin ardından yeni bir hükümet raporu, öğretmenlerin okullarda COVID-19'un temel yayıcıları olabileceğini ve koronavirüse karşı aşılanmaları gerektiğini gösteriyor. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'ndeki araştırmacılar, Atlanta'nın banliyö okullarında son zamanlarda ortaya çıkan COVID-19 kümelerinden eğitimcilerin sorumlu olduğunu söylüyor. Bilim adamları, bu nedenle öğretmen aşılamasının virüsün sınıflarda yayılmasını kontrol etme çabalarının bir parçası olması gerektiğini söyledi.

CDC'nin salgın istihbarat servisi görevlisi Dr. Jeremy Gold liderliğindeki araştırmacılar, 1 Aralık ile 22 Ocak arasında Atlanta'nın bir banliyösü olan Cobb County, Ga.'daki sekiz devlet ilkokulunda COVID yayılımını araştırdılar (577 vaka). Araştırılan bir okul bölgesinde, sekiz okuldan altısında dokuz vaka kümesi belirlendi, 13 eğitimci ve 32 öğrenci etkilendi. Bu kümelerden ikisi, yüz yüze toplantılar veya öğle yemekleri sırasında öğretmenden öğretmene aktarımla başlamış görünüyor. Araştırmacılar, bunun karşılığında öğretmenden öğrenciye aktarıma yol açtığını ve sonunda okulla ilgili vakaların yarısını oluşturduğunu buldu. Araştırmacılar, "Eğitimciler okul içi aktarım ağlarının merkezinde yer alıyordu" diye yazdı.

Bulaşma olasılığını azaltmak için, öğretmen aşılamasının yanı sıra "COVID-19 önlemlerinin okul dışında teşvik edilmesi, okuldaki yüz yüze yetişkin etkileşimlerinin en aza indirilmesi ve eğitimciler arasında evrensel ve doğru maske kullanımı ve fiziksel mesafenin sağlanması dahil olmak üzere" birçok başka önlem önerdiler. CDC, okullar için hazırladığı son yönergelerinde, maske takma, fiziksel mesafe koyma ve el hijyeninin yanı sıra, okulların kapsamlı temizlik ve dezenfeksiyon uygulamaları gerçekleştirmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca yeni enfeksiyonlar ortaya çıktığında yerel sağlık departmanları tarafından hızlı temas takibi gerekli.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 23.02.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Eğitim Seviyesi ve COVID Aşı Kararı

Yeni bir araştırma gösteriyor ki; aşı yaptırma kararında en güçlü rolü eğitim seviyesi oynuyor. 6,200'den fazla ABD katılımcısının katıldığı yeni bir ankete göre, en az bir lisans derecesine sahip yetişkinlerin dörtte üçünd... Devamını okuRuh Haliniz Sağlığınızı Etkileyebilir

Öfkenin berbat, kahkahanın iyi hissettirdiğini anlamak için bir bilim adamı olmak gerekmez. Ancak bu duygulardan birinin neden bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, diğerinin ise onu yıprattığını, kalbe zarar verdiğini ve bunama r... Devamını okuAmerikalılar İlkbaharın Sonlarına Kadar COVID Sürü Bağışıklığına Ulaşabilir mi?

Salgınla ilgili iyi haberlere aç mısınız? Bir epidemiyolog, Amerikalıların ilkbaharın sonlarında yeni koronavirüse karşı sürü bağışıklığına ulaşabileceğine inanıyor. Birmingham'daki Alabama Üniversitesi'nde (UA) halk sağlı... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.