Paralı Amerikalılar Daha Uzun Ömürlü

Para mutluluk satın almayabilir ama yeni araştırmalar en azından Amerikalıların daha uzun yaşamasına yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Chicago'daki Northwestern Üniversitesi Politika Araştırmaları Enstitüsü'nde öğretim üyesi olan Greg Miller, "Sonuçlarımız, kişinin hayatta nereden başladığını hesaba kattıktan sonra bile, bireysel düzeyde zenginlik oluşturmanın sağlık için önemli olduğunu gösteriyor" dedi. "Bu nedenle, halk sağlığı perspektifinden, bireylerin finansal güvenlik sağlama yeteneklerini destekleyen ve koruyan politikalara ihtiyaç var." Ancak yeni çalışmanın kıdemli yazarı Miller, çok fazla sayıda Amerikalının, ihtiyaç duyduğunda geri dönecek çok az veya hiçbir şey olmadan maaştan maaşa yaşadığını ekledi.

Çalışma için Miller'ın ekibi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Midlife projesindeki 5.400 yetişkin katılımcının verilerini analiz etti. Orta yaşta daha zengin olanlar daha uzun yaşama eğilimindeydi. Ancak araştırmacılar, başka faktörlerin de – belki de ailesel – işin içinde olup olmadığını merak ettiler. Yaklaşık 2.500 kardeş ve ikiz çiftten oluşan bir alt kümeye odaklandıklarında, benzer bir ilişki buldular, bu da zenginlik ve uzun ömür arasındaki bağlantının genetik veya paylaşılan aile deneyimlerinin ötesine geçtiğini öne sürüyor. Araştırmacılar ayrıca yalnızca kanser veya kalp hastalığı olmayan kişileri kullanarak verileri yeniden inceledi. Bu, bu sağlık koşullarının ve ilgili maliyetlerinin bir kişinin servet kazanma yeteneğini azaltıp azaltamayacağını ve muhtemelen servet ile uzun ömür arasındaki herhangi bir bağlantıyı çarpıtıp çarpıtamayacağını bulmak için yapıldı. Ancak bu sağlıklı insan grubunda bile, zenginlik ve uzun ömür arasındaki ailesel bağ devam etti.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 24.07.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Pandemi Sırasında Kuşlar

Yeni araştırmalara göre COVID-19 kısıtlamalar sizi iç mekanlara zorlarken kuşları Kuzey Amerika'ya geri getirdi. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da kuş gözlemcileri, geçen yıl pandemi kısıtlamalarının başlamasından bu yana ka... Devamını okuBir Bilgisayar Programı Meme Kanserinin Saptanmasına Yardımcı Olabilir mi?

Yeni bir araştırma, bir yapay zeka aracının radyologların ultrason görüntülerinde meme kanserini tespit etmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor. New York'taki NYU Grossman Tıp Okulu'nda radyoloji yardımcı doçenti Krzysztof Ge... Devamını okuCDC, Milyonlarca Amerikalı İçin Destek Aşılarını Onayladı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Perşembe günü milyonlarca yaşlı ve yüksek riskli Amerikalı için Pfizer'in koronavirüs aşısının destekleyici dozlarını önerdi ve savunmasızları virüslerden korumaya yönelik ulusal çabada... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.