Proton Pompası Inhibitörleri (PPI) ve Covid-19

Araştırmacılar, proton pompası inhibitörleri (PPI) kullanan kişilerin COVID-19 alma olasılığının daha yüksek olabileceğini söylüyor. Los Angeles, California'daki Cedars Sinai Tıp Merkezi'nde tıp ve halk sağlığı profesörü olan Brennan Spiegel, bu bulguların ışığında, doktorların hangi hastaların bu güçlü asit düşürücü ilaçlara gerçekten ihtiyaç duyduğunu düşünmesi gerektiğini söyledi.

Spiegel ve meslektaşları, gastroenterolojik sağlık üzerine daha geniş bir araştırmanın bir parçası olarak 3 Mayıs ve 24 Haziran 2020 tarihleri ​​arasında Amerikalıların ulusal temsili bir örneğini çevrimiçi olarak araştırdı. Anketi tamamlayan 86.602 uygun katılımcının 53.130'u karın rahatsızlığı, asit reflü, mide ekşimesi veya yetersizlik yaşadıklarını söyledi. Bu anket katılımcılarına daha sonra PPI ve H2RA kullanımı hakkında sorular soruldu. Bunların% 6.4'ü SARS-CoV-2 için test pozitif olduğunu bildirdi. PPI kullanan hastalarda pozitif COVID-19 test sonucuna sahip olma olasılığının, bu ilacı kullanmayanlara göre iki kat daha yüksek olduğunu bulmuşlardır. Günde iki kez PPI alan hastalar, hastalık için pozitif test etme olasılıklarının neredeyse dört katıydı. Buna karşılık, H2RA ilaçlarını günde bir kez alanların, pozitif bir COVID-19 test sonucu bildirme olasılıkları% 15 daha azdı. H2RA'ların pH dengesiyle ilgili olmayan nedenlerle hastalığa karşı koruyup koruyamayacağını belirlemek için araştırmalar devam etmektedir.

Spiegel, "Birisi henüz bir PPI kullanmıyorsa ve bir PPI başlayıp başlamayacağınızı düşünüyorsanız, H2 blokerlerini düşünmek iyi bir fikirdir." dedi. Şiddetli bir durumu kontrol etmek için günlük bir PPI dozuna ihtiyaç duyan insanlar güvenli bir şekilde bunu yapmaya devam edebilir, ancak bu tür hastalar virüse maruz kalmamak için standart halk sağlığı tavsiyelerine uymaya özen göstermelidir. Bu öneriler maske takmayı, sosyal mesafeyi korumayı ve sık sık ellerinizi yıkamayı içerir.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 15.07.2020

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Alzheimer risk testi yapmak psikolojiyi nasıl etkiler?

Araştırmacılar, herhangi bir semptom göstermeden önce bir kişinin Alzheimer hastalığına yakalanma riskinin yüksek olup olmadığını tespit etmenin yollarını araştırdıkça, akıl sağlığı uzmanları bu bilginin olumsuz psikolojik y... Devamını okuHangi maske?

Yeni bir çalışma gösteriyor ki; yüz maskelerinin hepsi eşit derecede etkili değil. Duke Üniversitesi araştırmacıları, insanların ağzından gelen damlacıkları en iyi hangisinin durdurduğunu görmek için çeşitli maske türlerini tes... Devamını okuAmerika'da metanol'lü dezenfektanlar

Federal sağlık yetkilileri haftalardır ABD'de toksik metanol içeren el dezenfektanlarının yasadışı biçimlerinin satıldığına dair uyarıda bulunuyorlar. Şimdi, Arizona ve New Mexico'dan yeni veriler tehlikeyi gösteriyor: Mayıs ve Hazi... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.