Rusya Dünya'da En Çok COVID-19 Vakası Olan 2. Ülke Oldu

Dünya'da koronavirüs vakaları hızla artmaya devam ederken Rusya Brazil'yayı geçerek Dünya'da en çok COVID-19 vakası olan 2. ülke oldu. 20 Mayıs itibariyle Rusya'da vaka sayısı 300.000, ölüm sayısı ise 3000 e ulaştı.

Rusya'da şu ana kadar 5.8 milyon COVID-19 testi vakaları daha erken dönemlerinde tespit edebilmek için yapıldı. Ülkede şu ana kadar 43 bin hasta hastalığı atlattı.

Rusya'da salgının artış hızı azalsa da, vaka sayıları hızla artmaya devam ediyor. Ülkede son 24 saatte 10899 yeni vaka tespit edildi ve 107 kişi öldü.
Makalenin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 20.05.2020

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Dünya Sağlık Örgütü Sıtma İlacı Testlerini Durdurdu

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Koronavirüs teşhisli hastalar üzerinde yapılan sıtma ilacı testlerinin, ilacın muhtemel yan etkileri sebebiyle durdurulduğunu duyurdu. Açıklamayı yapan Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Ghebreyesus... Devamını okuÇin'de Geliştirilen Koronavirüs Aşısında İlk Sonuçlar Olumlu

Çin merkezli bir araştırma grubu geliştirdikleri aşının ilk sonuçlarının olumlu yönde olduğunu paylaştı. Geliştirilen aşı, küçük bir grup insan üzerinde yapılan ilk testlerinde bağışıklık açısından önemli emareler göst... Devamını okuKoronavirüs Hava Kalitesini Nasıl Etkiliyor?

Yapılan araştırmalar, Koronavirüs salgını sonucu insanların evlerinde kalması ve karantina uygulamaları sebebiyle havadaki zararlı iki maddenin azaldığını, birinin ise arttığını gösteriyor. Geophysical Research Letters dergisind... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.