Wuhan, Pandeminin Başladığı Yerde Delta Varyantı İçin Tüm Sakinleri Test Ediyor

Çinli yetkililer Salı günü, şehirde yerel olarak bulaşan üç vakanın bildirilmesinin ardından, Wuhan şehrinin 11 milyon sakininin tamamının COVID-19 için test edileceğini söyledi.

Reuters, CBS'ye göre, Wuhan yetkilisi Li Qiang bir haber brifinginde, "Şehirdeki herkesin güvende olduğundan emin olmak için, tüm insanların pozitif sonuçları ve asemptomatik enfeksiyonları tam olarak taramaları için şehir çapında nükleik asit testi hızla başlatılacak." dedi. Çin, aylardır yaşadığı en büyük COVID-19 salgınıyla savaşmak için toplu testler ve karantina uyguluyor. Son 10 günde en az 15 ilde 300 vaka tespit edildi. Yetkililere göre, ilk kez Nanjing'deki havaalanı çalışanları arasında tespit edilen artış, daha bulaşıcı Delta varyantı ve yurt içi seyahat tarafından körükleniyor.

Nanjing ve Yangzhou şehirlerine iç hat uçuşları iptal edildi ve 23'ten fazla istasyondan Pekin'e giden uzun mesafeli trenler askıya alındı. CBS News, Nanjing'in 9,2 milyon sakininin üç kez toplu olarak test edildiğini bildirdi. Associated Press'in bildirdiğine göre, Çin'de 1 milyardan fazla insanın bir doz koronavirüs aşısı aldığı bildirildi, ancak orada dağıtılan tek aşı, yetkililerin yeni varyantlara karşı daha az etkili olduğunu söylediği Çin yapımı aşılar.

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 05.08.2021

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


Pandemi Sırasında Kuşlar

Yeni araştırmalara göre COVID-19 kısıtlamalar sizi iç mekanlara zorlarken kuşları Kuzey Amerika'ya geri getirdi. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da kuş gözlemcileri, geçen yıl pandemi kısıtlamalarının başlamasından bu yana ka... Devamını okuBir Bilgisayar Programı Meme Kanserinin Saptanmasına Yardımcı Olabilir mi?

Yeni bir araştırma, bir yapay zeka aracının radyologların ultrason görüntülerinde meme kanserini tespit etmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor. New York'taki NYU Grossman Tıp Okulu'nda radyoloji yardımcı doçenti Krzysztof Ge... Devamını okuCDC, Milyonlarca Amerikalı İçin Destek Aşılarını Onayladı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Perşembe günü milyonlarca yaşlı ve yüksek riskli Amerikalı için Pfizer'in koronavirüs aşısının destekleyici dozlarını önerdi ve savunmasızları virüslerden korumaya yönelik ulusal çabada... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.