Yaklaşık 3 Amerikalı Yetişkinden 1'inde Alerji Var

En son verilere göre, her 3 yetişkinden 1'i ve her 4 çocuktan 1'i mevsimsel alerji, gıda alerjisi veya egzamadan muzdarip. 2021'de çocukların yaklaşık %19'una ve yetişkinlerin yaklaşık %26'sına mevsimsel alerji teşhisi kondu. Bitki polenine verilen bir tepkinin neden olduğu mevsimsel alerjiler, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde en yaygın alerji türüdür. Semptomlar burun çekme, hapşırma, öksürme ve kaşıntılı gözleri içerir. Mevsimsel alerjiniz varsa, pencereleri kapalı tutmak ve klimayı çalıştırmak, rahatsız edici polenleri evinizden uzak tutmanıza yardımcı olabilir.

San Francisco'daki California Üniversitesi'nde klinik tıp profesörü olan Dr. Praveen Buddiga, iklim değişikliğinin alerjilerdeki artışı tetikliyor olabileceğini söyledi. “Yıllar geçtikçe, orman yangınları gibi durumlara yol açan kuraklık koşulları ve daha yüksek sıcaklıklar görüyoruz; kışlar da önemli ölçüde daha soğuk veya dondurucu ve daha uzun hale geldi” dedi. "Bu, daha erken [ve daha uzun] bir mevsimsel alerji mevsimine yol açar ve daha soğuk / donma mevsimi her yıl daha önemlidir [ve] daha kuru cilt koşullarına veya egzamaya karşı daha elverişlidir."

Makalenin/Haberin İngilizce versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.
Haber Yayınlanma Tarihi : 27.01.2023

Haberi Sosyal Medyada Paylaş:

Sağlık Dünyasından Son Haberler


ABD Tüberküloz Vakaları Son On Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Amerika Birleşik Devletleri'nde tüberküloz vakaları artıyor ve 2023'te bildirilen enfeksiyonların sayısı son on yılda görülen en yüksek sayı olacak. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'nin yaptığı araştırmaya göre kırk ... Devamını okuDikkatli Okuma Nedir ve Beyninize Yardımcı Olabilir mi?

Hiç kendinizi bir kitaba kaptırıp şu anda içinde bulunduğunuz zaman ve mekan algısını tamamen kaybettiğiniz oldu mu? Houston Baylor Tıp Fakültesi'nden Dr. Samantha Henry, bu deneyimin zihinsel sağlık açısından gerçek faydalar sa�... Devamını okuEvcil Hayvanımdan Hastalık Kaparmıyım?

Sevimli, arkadaş canlısı, eğlenceli: Evcil hayvanınız hayatınıza çok şey katıyor ancak uzmanlar, nadir durumlarda hastalık da getirebilecekleri konusunda uyarıyor. Houston Baylor Tıp Fakültesi'nden Dr. Stacey Rose, evcil hayvan sahi... Devamını okuİlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.