IXEL 50 MG 56 KAPSÜL

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:milnasipran
ATC: ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N06 PSİKOANALEPTİKLER
N06A ANTİDEPRESANLAR
N06AX Diğer
N06AX17 milnasipran
SB.atc:N06AX17
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: PIERRE FABRE İLAÇ A.Ş
Barkod :8699749150064
Satış Fiyatı:38.23 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:05 Haziran 2021
Paylaş:

milnasipran Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Serotonin ve noradrenalin geri-alım inhibitörü antidepresif.
Yetişkinde 2x50mg. Böbrek yetmezliğinde doz düşürülmeli.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, 15 yaş altı, MAO inhibitörleri ile birlikte kullanımı, emzirme.
Göreceli kontrendikasyonlar; parenteral uygulanan adrenalin ve noradrenalin, klonidin ve benzeri bileşikler ve selektif MAO A inhibitörleri ile birlikte kullanımı, prostat hipertrofisi, mesane boşaltılmasını engelleyen durumlar, gebelik.

Etkileşim; MAO inhibitörleri, sumatriptan, digoksin, adrenalin, noradrenalin, antiaritmikler, klonidin, lityum.

Yan etkiler; vertigo, aşırı terleme, anksiyete, sıcak basması, dizüri, bulantı, kusma, ağız kuruması, kabızlık, tremor, çarpıntı, ajitasyon, deri kabartıları ve kaşıntı, hipertansiyon, hipotansiyon, ortostatik hipertansiyon ve çarpıntı...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

IXEL Hakkında Kısa Bilgi

IXEL 50 MG 56 KAPSÜL, PIERRE FABRE İLAÇ A.Ş firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 56 adet 50 MG milnasipran etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. IXEL , piyasada 38.23 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699749150064 dir.

IXEL , ATC sınıflamasının N - SİNİR SİSTEMİ kategorisinde ve N06 PSİKOANALEPTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu N06AX17 ve ATC adı milnacipran dır. İlacın 2 adet eş değer ilacı bulunur.

IXEL hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.