MEXITIL 200 MG 30 KAPSÜL

Prospektüs: İlaç prospektüsü için tıklayınız
KUB ve KT:Kısa Ürün Bilgisi ( KUB ) ve Kullanım Talimatı ( KT ) yakında eklenecektir.
Etkin madde:meksiletin hcl
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C01 KALP İLAÇLARI
C01B ANTİARİTMİKLER, CLASS I VE III
C01BB Antiaritmikler, class Ib
C01BB02 meksiletin hcl
SB.atc:C01BB02
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: ZENTİVA KİMYASAL ÜRÜNLER SAN. VE TİC. AŞ
Barkod :8699502150904
Satış Fiyatı:19.05 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:01 Mayıs 2021
Paylaş:

meksiletin hcl Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Antiaritmik sınıf 1b.
İlk doz 400mg, sonra 400-800mg/gün bölünerek.

Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; hayatı tehdit eden ventrikül aritmiler hariç, miyokart enfarktüsünden sonra ilk üç ay içinde ya da kalp debisinin kısıtlandığı durumlar, pacemaker uygulanmadiysa, ikinci veya üçüncü derece atrioventriküler bloklarda, kardiyojenik şokta, aşırı duyarlılık.

Etkileşim; diğer antiaritmikler,antiasitler, simetidin, rifampisin.

Yan etkiler; mide rahatsızlıkları, tat bozuklukları, bulantı, kusma, dispepsi, göz kararması, sersemlik, konuşma bozuklukları, nistagmus, akomodasyon bozukluğu, ataksi, tremor, parestezi, serebral konvülsiyon ve nadiren geçici konfüzyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

MEXITIL Hakkında Kısa Bilgi

MEXITIL 200 MG 30 KAPSÜL, ZENTİVA KİMYASAL ÜRÜNLER SAN. VE TİC. AŞ firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 30 adet 200 MG meksiletin hcl etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. MEXITIL , piyasada 19.05 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699502150904 dir.

MEXITIL , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C01 KALP İLAÇLARI sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C01BB02 ve ATC adı mexiletine dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.