NIASCOR 500 MG E.R. 98 TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:niasin
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C10 LİPİD METABOLİZMASINA ETKİLİ İLAÇLAR
C10A LİPİD METABOLİZMASINA ETKİLİ İLAÇLAR
C10AD Nicotinik asit ve türevleri
C10AD02 niasin
SB.atc:C10AD02
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: KOÇAK FARMA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ A.Ş.
Barkod :8699828030041
Satış Fiyatı: 345,81 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:15 Haziran 2024
Paylaş:

niasin Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Hiperlipidemi tedavisinde, Vitamin B3.
Başlangıçta 500mg/gün, idame 1000-2000mg. Yatmadan önce hafif bir öğün ile.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, karaciğer yetmezliği, aktif peptik ülser, arterial hemoraji.

Etkileşim; lovastatin, adrenerjik blokörler, oral hipoglisemikler, sülfinpirazon, probenesid, alkol, nikotinamid, kateşolaminler.

Yan etkiler; kızarma atakları, baş dönmesi, taşikardi, çarpıntı, nefes darlığı, terleme, ödem, asteni, atriyal fibrilasyon, taşikardi, palpitasyonlar, ortostaz, senkop, hipotansiyon, toksik ambliyopi, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

NIASCOR Hakkında Kısa Bilgi

NIASCOR 500 MG E.R. 98 TABLET, KOÇAK FARMA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 98 adet 500 MG niasin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. NIASCOR , piyasada 345,81 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699828030041 dir.

NIASCOR , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C10 LİPİD METABOLİZMASINA ETKİLİ İLAÇLAR sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C10AD02 ve ATC adı nicotinic acid dır. İlacın 6 adet eş değer ilacı bulunur.

NIASCOR hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.