PIYELOSEPTYL 50 MG 30 KAPSUL

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:nitrofurantoin
ATC: ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER
J01X DİĞER ANTİBAKTERİYELLER
J01XE Nitrofuran türevleri
J01XE01 nitrofurantoin
SB.atc:J01XE01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: BİOFARMA İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Barkod :8699578153410
Satış Fiyatı:18.21 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:21 Ocak 2022
Paylaş:

nitrofurantoin Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Üriner sistem antiseptiği.
Yetişkin Günde 4 kez 50-100 mg. Çocuk (1 aydan büyük) 5-7 mg/kg/gün dörde bölerek.

Gebelik kategorisi B. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; Anüri, oligüri, böbrek yetmezliği, (kreatinin klerensi 40 ml/dk'dan az ise) gebelik, 1 aydan küçük bebeklerde, glukoz-6-fosfat dehidrogenaz eksikliği ve nitrofurantoine karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Etkileşim; nalidiksik asit, oksolinik asit, magnezyum trisilikat, probenesid, sülfinpirazon.

Yan etkiler; Pulmoner hipersensitivite reaksiyonları, iştahsızlık, bulantı, kusma, ishal, hepatit, kaşıntı, ürtiker, dermatit, megaloblastik anemi, agranulositoz, eosinofili, hemolitik anemi, baş dönmesi, baş ağrısı, nistagmus, alopesi, kas ağrıları, hipotansiyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

PIYELOSEPTYL Hakkında Kısa Bilgi

PIYELOSEPTYL 50 MG 30 KAPSUL, BİOFARMA İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 30 adet 50 MG nitrofurantoin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. PIYELOSEPTYL , piyasada 18.21 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699578153410 dir.

PIYELOSEPTYL , ATC sınıflamasının J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK) kategorisinde ve J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu J01XE01 ve ATC adı nitrofurantoin dır. İlacın 4 adet eş değer ilacı bulunur.

PIYELOSEPTYL hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.