REGROTON 20 TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:klortalidon + rezerpin
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C02 ANTİHİPERTANSİFLER
C02L ANTİHİPERTANSİF VE DİÜRETİK KOMBİNASYONLARI
C02LA Rauwolfia alkaloidleri ve diüretik
C02LA01 klortalidon + rezerpin
SB.atc:C02LA01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: ASSOS İLAÇ KİMYA GIDA ÜRÜNLERİ ÜRETİM VE TİC. A.Ş.
Barkod :8699708011474
Satış Fiyatı:20.00 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:11 Eylül 2021
Paylaş:

klortalidon + rezerpin Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Distal tübül üzerine etkili bir diüretik olan klortalidon ile adrenerjik nöron blokörü rezerpin kombinasyonu.
Yetişkinde günde yarım veya 1 tablet.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, anüri, ciddi böbrek yetmezliği (kreatinin klirensi 30 mL/dak.’nın altında) ve ciddi karaciğer yetmezliği. Refrakter hipokalemi veya artmış potasyum kaybı, hiponatremi, hiperkalsemi ve semptomatik hiperüriseminin (gut hikayesi veya ürik asit taşı) bulunduğu durumlar, gebelik, belirgin depresyon veya depresif hastalık hikayesi, Parkinson hastalığı, epilepsi ve elektrokonvülsif tedavi. Feokromositoma, beraberinde veya yakın zamanda MAO inhibitörleri ile tedavi. Akut peptik ülser ve ülseratif kolit.

Etkileşim; antihipertansifler, lityum, kortikosteroidler, ACTH, alfa2-agonistler, amfoterisin, karbenoksolon, insüln ve antidiabetikler, non-steroidal antienflamatuvar ilaçlar, dijital, allopürinol, sitotoksik ajanlar, antikolinerjik ajanlar, D vitamini veya kalsiyum tuzları, Siklosporin, MAO inhibitörleri, alkol, genel anestetikler, bazı antihistaminikler, barbitüratlar, trisiklik antidepresanlar, adrenalin veya diğer sempatomimetik maddeler.

Yan etkiler; ağız kurulu, dispepsi, bradikardi, ödem, dispne, sersemlik, sinirlilik, görme bulanıklığı, aritmi, hipotansiyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

REGROTON Hakkında Kısa Bilgi

REGROTON 20 TABLET, ASSOS İLAÇ KİMYA GIDA ÜRÜNLERİ ÜRETİM VE TİC. A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 20 adet 50+0,25 MG klortalidon + rezerpin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. REGROTON , piyasada 20.00 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699708011474 dir.

REGROTON , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C02 ANTİHİPERTANSİFLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C02LA01 ve ATC adı reserpine and diuretics dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.

REGROTON hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.