SPYLACTON 50 MG FILM KAPLI TABLET (20 FILM TABLET)

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:spironolakton
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C03 DİÜRETIKLER
C03D POTASYUM TUTAN DİÜRETİKLER
C03DA Aldosteron antagonistleri
C03DA01 spironolakton
SB.atc:C03DA01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: WORLD MEDICINE İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.
Barkod :8680199094169
Satış Fiyatı:21.48 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:26 Kasım 2021
Paylaş:
DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 75mg Oral

spironolakton Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Spesifik aldosteron antagonisti, aldosteron reseptörlerine bağlanarak, distal tübülüslerde potasyumu tutup, sodyumu ve suyu atarak etkisini gösterir.
Yetişkinde 100-400mg/gün. Çocuklarda : Önerilen doz, günde 3mg/kg/gün.

Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; Anüri, akut böbrek yetmezliği, hiperpotasemi, önemli böbrek fonksiyon bozuklukları.

Etkileşim; diğer diüretik ve antihipertansifler, norepinefrin, digoksin, alkol, barbitürat, narkotik analjezikler, tübokürarin, kortikosteroidler, lityum.

Yan etkiler; Gastrik kanama, ülserasyon, kusma, diyare, uyuşukluk, uyku hali, halsizlik, baş ağrısı, mental konfüzyon, menstrüasyon bozuklukları, hirşutizm, jinekomasti, hiponatremi, hiperkalemi, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

SPYLACTON Hakkında Kısa Bilgi

SPYLACTON 50 MG FILM KAPLI TABLET (20 FILM TABLET), WORLD MEDICINE İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 20 adet 50 MG spironolakton etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. SPYLACTON , piyasada 21.48 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8680199094169 dir.

SPYLACTON , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C03 DİÜRETIKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C03DA01 ve ATC adı spironolactone dır. İlacın 5 adet eş değer ilacı bulunur.

SPYLACTON hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.