TALOZIN 80 MG 50 TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:sotalol hcl
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C07 BETA BLOKERLER
C07A BETA BLOKERLER
C07AA Beta blokerler (selektif olmayan)
C07AA07 sotalol hcl
SB.atc:C07AA07
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: ADEKA İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Barkod :8699587011909
Satış Fiyatı:22.99 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:08 Mayıs 2021
Paylaş:
DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 0.16g Oral-parenteral

sotalol hcl Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Beta adrenoseptör antagonisti (Beta bloker).Antiaritmik.
Yetişkinde günde 2 defa 80-160mg.

Gebelik kategorisi B.

Kontrendikasyon; astım, sinus bradikardisi, 2 ve 3 derece AV blok, uzun QT sendromu, kardiojenik şok, konjestif kalp yetmezliği ve aşırı duyarlılık.

Etkileşim; antiaritmikler, digoksin, kalsiyum kanal blokerleri, rezerpin, guanetidin, antidiabetikler, beta 2 reseptör stimülanları, clonidin.

Yan etkiler; yeni ventriküler aritmi, bradikardi, yorgunluk, dispne, karaciğer enzimlerinde yükselme, periferal nöropati...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

TALOZIN Hakkında Kısa Bilgi

TALOZIN 80 MG 50 TABLET, ADEKA İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 50 adet 80 MG sotalol hcl etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. TALOZIN , piyasada 22.99 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699587011909 dir.

TALOZIN , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C07 BETA BLOKERLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C07AA07 ve ATC adı sotalol dır. İlacın 3 adet eş değer ilacı bulunur.

TALOZIN hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.