TASMAR 100 MG 100 FİLM KAPLI TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:tolkapon
ATC: ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N04 PARKİNSON İLAÇLARI
N04B DOPAMİNERJİKLER
N04BX Diğer
N04BX01 tolkapon
SB.atc:N04BX01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: MEDA PHARMA İLAÇ SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.
Barkod :8698856090010
Satış Fiyatı:570.62 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:9 Nisan 2021
Paylaş:
DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 0.45g Oral

tolkapon Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Parkinsonda dopaminerjik.
3 x 100-200mg.

Gebelik kategorisi C.

Kontrendikasyon; karaciğer yetmezliği, ağır disknezi, nöroleptik malign sendrom, feokromasitoma, dopaminerjik tedaviye bağlı konvülsif öykü, aşırı duyarlılık.

Etkileşim; levodopa, varfarin.

Yan etkiler; bulantı, iştahsızlık, diyare, ÜSYE, disknezi, distoni, baş ağrısı, baş dönmesi, uyku bozuklukları, konfüzyon, idrarda renk değişikliği, ortostatik hipotansiyon, senkop...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

TASMAR Hakkında Kısa Bilgi

TASMAR 100 MG 100 FİLM KAPLI TABLET, MEDA PHARMA İLAÇ SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 100 adet 100 MG tolkapon etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. TASMAR , piyasada 570.62 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8698856090010 dir.

TASMAR , ATC sınıflamasının N - SİNİR SİSTEMİ kategorisinde ve N04 PARKİNSON İLAÇLARI sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu N04BX01 ve ATC adı tolcapone dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.

TASMAR hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.