Propafenon hcl ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C01 KALP İLAÇLARI
C01B ANTİARİTMİKLER, CLASS I VE III
C01BC Antiaritmikler, class Ic
C01BC03 propafenon hcl

Propafenon hcl etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Antiaritmik sınıf 1c. 450-600mg/gün.
Gebelik kategorisi C.
Kontrendikasyon; kontrol altına alınmamış kalp yetmezliği, ağır bradikardi, MI sonrası ilk 3 ay (hayatı tehdit eden ritm bozukluğu hariç), ileri derecede blok, hasta sinus sendromu, şiddetli hipotansiyon, ağır KOAH, elektrolit dengesinde ciddi bozukluklar, myastenia gravis, aşırı duyarlılık.
Etkileşim; lokal anestetikler, beta blokerler, trisiklik antidepresanlar, digoksin, propanolol, metoprolol, desipramin, siklosporin, teofilin, simetidin, kinidin, fenobarbital, rifampisin.
Yan etkiler; aritminin kötüleşmesi, kalp yetmezliği, ortostatik hipotansiyon, dispepsi, kolestaz, lökopeni...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.