Flor ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
A01 AĞIZ
A01AA Diş koruma
A01AA01 flor

Flor etkin maddesi hakkında kısa bilgi

İçme suyu flor düzeyinin 0.3ppm den düşük olduğu bölgelerde 6ay-3 yaş arasında 0.25mg, (4 damla), 3-6 yaş arası 0.25-0.50mg, 6-16 yaş arası 0.50-1mg . İçme suyu flor düzeyi 0.3-0.6rpm arasında ise 3-6 yaş 0.25mg. 6-16 yaş 0.50mg. Flor plasentaya geçer. Doğacak çocukta diş çürümelerini önlemek amacıyla, hamile kadınlara flor verilmesinin yararı kanıtlanamamıştır. Bu nedenle, hamilelikte profilaktik amaçlı kullanımı önerilmemektedir. Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık. Etkileşim; süt ve ürünleri, kalsiyum, alüminyum ve magnezyum tuzları içeren antiasitler emilimini azaltır. Yan etkiler; eritem, ürtiker...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Flor etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.