Barnidipin hcl ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C08 KALSİYUM KANAL BLOKERLERİ
C08C SELEKTİF VASKÜLER KALSİYUM KANAL BLOKERLERİ
C08CA Dihidropiridin türevleri
C08CA12 barnidipin hcl

Barnidipin hcl etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Hipertansiyonda, kalsiyum kanal blokeri. Yetişkine 10-20mg/gün.
Gebelik kategorisi B. Anne sütüne geçer.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, antiproteazlar, ketokonazol, trakonazol, eritromisin ve klaritromisin ile birlikte kullanılmamalıdır.
Etkileşim; diğer antihipertansifler, sitokrom P450 ile metabolize edilen ilaçlar, fenitoin, karbamazepin ve rifampisin gibi enzim indükleyici ilaçlar, simetidin.
Yan etkiler; periferik ödem, sıcak basması, baş ağrısı, vertigo, çarpıntı, deri döküntüsü, serum transaminazlarında yükselme...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Barnidipin hcl etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.