Tetrakosaktid ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - H - ENDOKRİN SİSTEM (CİNSİYET HORMONLARI VE İNSÜLİN HARİÇ)
H01 HİPOFİZ VE HİPOTALAMUS HORMONLARI VE ANALOGLARI
H01A ÖN HİPOFİZ HORMONLARI VE ANALOGLARI
H01AA ACTH
H01AA02 tetrakosaktid

Tetrakosaktid etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Kortikotrop. Yetişkinde başlangıçta 1-2mg, sonra iki-üç günde bir 0,5-1mg IM. Çocukta başlangıçta 0,25-0,5mg, sonra iki-sekiz günde bir 0,25-1mg IM. Yenidoğanda kullanılmamalı.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, akut psikozlar, enfeksiyon, peptik ülser, kalp yetmezliği, cushing sendromu, adrenokortilal yetmezlik, adregogenital sendrom, gebelik.
Yan etkiler; sıvı elektrolit dengesizlikleri, hipertansiyon, hiperglisemi, osteoporoz, cushing send, psişik bozukluklar, peptik ülser...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.