Ampisilin + fenazopiridin ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER
J01C PENİSİLİNLER
J01CA Geniş spektrumlu penisilinler
J01CA51 ampisilin + fenazopiridin

Ampisilin + fenazopiridin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Hücre duvarı sentezi inhibitörü penisilin grubu antibiyotik ampisilin ile idrar yolları irritasyonlarında semptomatik tedavi sağlayan fenazopiridin kombinasyonu. Yetişkinde 3 X 1-2 tablet. Gebelik ve laktasyonda önerilmiyor.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği.
Etkileşim; allopurinol, kloramfenikol, bakteriyostatik ilaçlar, oral kontraseptifler, probenesid. Yan ettkiler; bulantı, kusma, allerjik reaksiyonlar, anemi, trombositopeni, lökopeni...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Ampisilin + fenazopiridin etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.